Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

W Zbiersku wręczono medale za długoletnie pożycie małżeńskie

1 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zbiersku odbyła się uroczystość wręczenia medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co zostało osiągnięte w ciągu wspólnego życia. Te 50 lat to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za ofiarną miłość, przykład życia, cierpienia, łzy radości, noce nieprzespane, za każdy siwy włos na ich skroni. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Jubilaci zostali odznaczenia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dekoracji dokonał Burmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek w obecności rodzin jubilatów oraz zaproszonych gości: Barbara Włodarczyk – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Stawiszynie, Danuta Marciniak – Radna Rady Miejskiej w Stawiszynie, Dorota Karpieko – Członek Zarządu Powiatu Kaliskiego, Ilona Gałązka – Kierownik USC, Irena Iwankiewicz – Kierownik USC w roku 1973, Aleksandra Adamczak – Dyrektor MGOK w Zbiersku, Mateusz Adamek – Kierownik Oddziału Kaliskiego Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Rozwoju Wsi w Wieluniu, Zespół Stawiszynianki, Zespół wokalny działający przy Domu Kultury w Zbiersku.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest odznaczeniem, na które pracuje się najdłużej, bo ponad 18 250 dni i nocy. 50 lat temu młodzi i pełni zapału małżonkowie przyrzekali sobie: „miłość, wierność oraz uczciwość małżeńską”, które po dziś dzień trwają i są nadal aktualne. Uroczystość uświetnił występ grupy Stawiszynianki z Gminy i Miasta Stawiszyn, a także zespół wokalny działający przy Domu Kultury w Zbiersku.

Medale otrzymali:

 1. Zofia i Henryk Bangrowscy
 2. Teresa i Antoni Biniek
 3. Barbara i Marek Buksz
 4. Maria i Jan Cierlaczyk
 5. Stefania i Zygmunt Kłodniccy
 6. Maria i Zbigniew Kobus
 7. Elżbieta i Lesław Kołodziejczak
 8. Krystyna i Bogdan Kuligowscy
 9. Jadwiga i Sylwester Molka
 10. Mirosława i Piotr Pawłowscy
 11. Bożena i Zenon Włodarczyk

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze