reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Wakacje dla dzieci i młodzieży

Podczas tegorocznych wakacji dzieci i młodzież z południowej Wielkopolski będą wypoczywali w Łukęcinie koło Pobierowa, położonym opodal Wolińskiego Parku Narodowego oraz w Lewinie Kłodzkim. Stowarzyszenie KALISZ XXI, które już po raz kolejny organizuje wypoczynek zaprasza dzieci płatników KRUS do skorzystania z dofinansowania, które pozyskało z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Pomimo, iż takie dofinansowanie przysługuje dzieciom osób ubezpieczonych w KRUS już od kilkunastu lat, to wiele rodzin nie wie o takiej możliwości. Stowarzyszenie KALISZ XXI aplikuje o pieniądze każdego roku i zazwyczaj udaje się je mu pozyskać.

– powiedziała Żaneta Lasiecka – Stodolna, koordynująca organizację wypoczynku.

W tym roku uczestnicy kolonii w Łukęcinie wybiorą się do Wolińskiego Parku Narodowego, zwiedzą Kamień Pomorski, Pobierowo, Trzęsacz i Świnoujście. Mieszkając w Łukęcinie będą mieli 300 metrów do bałtyckiej plaży. W Lewinie Kłodzkim koloniści, prócz górskich wycieczek, mają w planie zwiedzanie Kłodzka, Kudowy Zdroju, Wambierzyc, a także wycieczki do czeskiego Nachodu i Novego Mesta nad Metuji.

Kolonie to przede wszystkim wypoczynek, ale także edukacja przyrodnicza i historyczna, w formie, która jest przyswajalna i przyjemna dla młodych ludzi. Mam nadzieję, że w tym roku dopisze nam słoneczna pogoda, co pozwoli na korzystanie z pięknej plaży w Łukęcinie, szlaków Wolińskiego Parku Narodowego, a także wycieczki górskie. Są jeszcze wolne miejsca, dlatego serdecznie zapraszam wszystkich chętnych

– zapewnia Żaneta Lasiecka – Stodolna.

Bliższych informacji na temat wypoczynku można uzyskać pod numerem telefonu 607 171 532.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze