Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Wakacje na placach budowy. Podsumowanie sierpniowych inwestycji

Ukończony fragment Częstochowskiej, budowa kilku rond wraz z przedłużeniem Szlaku Bursztynowego, dalsze postępy przy budowie pływalni na Dobrzecu oraz przy przebudowie Głównego Rynku. Co jeszcze przyniósł sierpień na kaliskich inwestycjach?

Rozpoczęła się przebudowa kolejnego odcinka Alei Wojska Polskiego. Tym razem robotnicy weszli na fragment od ulicy Widok do ulicy Kościuszki. Aktualnie prace skupiły się na remoncie chodnika na odcinku od ulicy Kieleckiej do Polnej oraz przebudowie prawej jezdni (patrząc w stronę centrum) odcinka pomiędzy ulicami Jabłkowskiego i Kościuszki.

Wyłożona ostatnia warstwa bitumiczna, namalowane oznakowanie poziome, wybudowany ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż większości ulicy. Ulica Częstochowska na odcinku od Ronda Ptolemeusza do Budowlanych zyskała nowy blask oraz co ważniejsze z punktu widzenia kierowców – dwukierunkową przejezdność na całym tym fragmencie.

Inwestycja ta obejmuje także ulicę Nowy Świat od Ronda Ptolemeusza do Rogatki. Rozpoczęto prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Legionów / Ułańska / Nowy Świat. Wymusiło to wprowadzenie objazdów, w tym dla autobusów komunikacji miejskiej.

Na fragmencie od Ronda Ptolemeusza do budowanego ronda Nowy Świat zyskał już nowe oblicze – na całym tym odcinku położono nową warstwę jezdni, wybudowano także ciągi pieszo-rowerowe. Obecne prace trwają pomiędzy ulicą Czaszkowską a Rogatką.

Duże zaawansowanie prac widać na budowanym obecnie przedłużeniu Szlaku Bursztynowego od ulicy Łódzkiej do ulicy Żwirki i Wigury. Odcinek pomiędzy ulicą Pszenną i ulicą Żwirki i Wigury zyskał dwie jezdnie oraz ciągi pieszo rowerowe, powstało także rondo z ulicą Żwirki i Wigury.

Przy Poznańskiej 30 trwa budowa kolejnych kondygnacji drugiego już bloku mieszkalnego. W przeciwieństwie do pierwszego, ten wyposażony będzie dodatkowo w halę garażową. Na ulicy Poznańskiej wytyczono lewoskręt prowadzący, wykonano także parkingi wokół pierwszego bloku.

Przy ulicy Legionów także zaszły duże zmiany. Przy Legionów 40 odnowiono kamienicę oraz wybudowano nowy budynek mieszkalny wraz z podziemnym parkingiem.

Kaliskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego jest w trakcie realizacji dwóch swoich budynków mieszkalnych przy ulicy Stawiszyńskiej, tuż obok Kanału Bernardyńskiego. Oba budynki zostały już wybudowane, wyposażane są w stolarkę okienną, budynek nr 2 jest także ocieplany.

Kolejna ważna inwestycja to budowa Centrum opiekuńczo-mieszkalnego przy ul. Żwirki i Wigury. Ze środków Funduszu Solidarnościowego w ramach pierwszego Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Centra opiekuńczo-mieszkalne”. Budynek został w całości wybudowany, wykończony, został uporządkowany także teren wokół całej inwestycji.

Zapewne wielu mieszkańców Kalisza oraz zwłaszcza Osiedla Dobrzec czeka na zakończenie budowy nowej pływalni na Dobrzecu, która powstaje w miejscu dawnego „Delifina”. Obecnie trwa budowa części nadziemnej inwestycji.

Dzieje się także w ścisłym centrum Kalisza. Przebudowa płyty Głównego Rynku wkroczyła w kolejną fazę – prace, oprócz etapów 1.1, 1.2 i 1.3 objęły także fragment 4.3 obejmujący teren przed głównym wejściem do budynku Ratusza.

Zakończono przebudowę schodów prowadzących na Cmentarz Miejski. W ramach wartej ponad 300 tysięcy złotych inwestycji usunięto wraz z podbudową obecną nawierzchnię schodów, rozebrano mur oporowy, wybudowano nowe schody wraz z nowym murem oporowym oraz usypano skarpę i zasiano trawę.

Z nowych inwestycji mieszkaniowych rozpoczęto prace nad „Tarasami Bernardyńskimi”. Inwestycja Colian Developer. Pierwszy etap obejmuje budowę pięciopiętrowego budynku ze 148 mieszkaniami.

Skończyły się wakacje, jednak wiele inwestycji trwa nadal trwa. Czy aura pozwoli kontynuować oraz dokończyć część inwestycji w najbliższych miesiącach? Kolejny raport już za miesiąc!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze