baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Wakacyjny weekend z syrenkami, Almodovarem i Presleyem

Na Rozmarku „Matki równoległe”, a w niedzielę festyn rodzinny na placu zabaw między ulicą Porzeczkową a Jarzębinową – tak m.in. prezentuje się weekendowa propozycja dla mieszkańców miasta. Co jeszcze będzie się działo?

W sobotni wieczór, na Rozmarku zobaczymy „Matki równoległe” w reżyserii Pedro Almodovara. Będzie to, piąta w tym roku, odsłona Kina Letniego. Seans rozpocznie się o 22.00. Dzień później, w ostatnią niedzielę lipca, odbędzie się pierwszy w tym roku festyn rodzinny w ramach „Wesołych wakacji osiedlowych na Ogrodach”. W programie imprezy, która odbędzie się pod hasłem „Podwodny Świat Małych Syrenek”, przewidziano m.in. animacje i warsztaty dla dzieci, piana party oraz dmuchane zjeżdżalnie. Start o godzinie 17.00, na placu zabaw między Porzeczkową i Jarzębinową.

Tego samego dnia, o 21.30, w Parku Przyjaźni będzie można zobaczyć film „Elvis” w reżyserii Baza Luhrmanna. Biografia króla rock’n’rolla będzie drugą propozycją, przygotowaną z myślą o miłośnikach kina muzycznego. Przypomnijmy, że wszyscy uczestnicy seansów w Parku Przyjaźni mogą liczyć na gratisowy popcorn! Cykl festynów rodzinnych na Ogrodach oraz Muzyczne Kino Letnie realizowane są ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza.

29.07, godz. 22.00

„Matki równoległe” 2022, reż. Pedro Almodóvar

Janis i Ana – dwie matki równoległe, które spotykają się na oddziale położniczym. Będące w różnym wieku i mające różne statusy społeczne, nawiązują ze sobą relację, która w zaskakujący sposób rozwija się w przyszłości, już poza murami szpitala. Przygotujcie się na wstrząs – a także na wiele wzruszeń. Oto najnowsze dzieło Pedro Almodóvara, jednego z najważniejszych twórców europejskiego kina, reżysera „Wszystkiego o mojej matce”, „Porozmawiaj z nią” oraz innych klasyków. Film spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony krytyki i zdobył dwie nominacje do Oscara, w tym za rolę Penélope Cruz.

30.07, godz. 21.30

„Elvis” 2022, reż Baz Luhrmann

Historia kariery Elvisa Presleya, opowiedziana z punktu widzenia Pułkownika Toma Parkera (Colonel Tom Parker) – menadżera, który zarządzał całą karierą artysty. Wielu zarzuca pułkownikowi winę, odpowiedzialność za zniszczenie Presleya, on sam zaś utrzymuje, że wyniósł “Króla rock and rolla” na szczyt. Baz Luhrmann, reżyser, producent i współscenarzysta „Elvisa”, zabiera nas w poruszającą filmową podróż. Jego obraz przedstawia historię słynnego buntownika na tle zmieniającej się przez ponad trzy dekady amerykańskiej kultury. „Elvis” to historia niezwykłego życia przełomowego artysty, jego miłosnych uniesień, czysto ludzkich porażek oraz ponadczasowej muzyki i występów, które wstrząsnęły posadami świata.

Źródło: UM Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze