Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Walc Barbary na inaugurację roku Marii Dąbrowskiej

Taneczne powitanie nadchodzącej wiosny, a jednocześnie zainaugurowanie obchodów Roku Marii Dąbrowskiej na terenie miasta trafiły w gusta kaliszan. W środowe południe, kilkaset osób przybyło na Główny Rynek, aby wspólnie wykonać niezapomnianego „Walca Barbary” Waldemara Kazaneckiego z filmu „Noce i dnie”. Inicjatorem wydarzenia i jego organizatorem była Szkoła Tańca Sieraszewski Dance Studio.

Wspólny taniec w plenerze to pomysł Piotra Sieraszewskiego, który zaproponował, aby obchody Roku Marii Dąbrowskiej na terenie Kalisza zainaugurować „Walcem Barbary” z filmu „Noce i dnie”. Melodia, będąca jednym z najbardziej rozpoznawalnych i popularniejszych fragmentów polskiej muzyki filmowej, kojarzy się nieodłącznie z Kaliszem – Kalińcem.

Najliczniejszą grupę wśród uczestników stanowili uczniowie szkół kaliskich. Dla wielu z nich taneczne próby były pierwszym doświadczeniem w tańcu standardowym, choć jak sami przyznają – przeżyciem niezwykle ciekawym. Do młodzieży dołączyły przedszkolaki, a także kaliszanie, którzy specjalnie przybyli na to wydarzenie, bądź zatrzymali się, aby posłuchać melodii nieodłącznie kojarzącej się z Kaliszem. Uczestników pozdrowili i powitali Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza oraz Krzysztof Nosal Starostwa Kaliski. Obecny był również Grzegorz Kulawinek, Wiceprezydent Miasta Kalisza.  

Patronat honorowy nad imprezą objął Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza. Współorganizatorami wydarzenia były: Miasto Kalisz oraz Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

O oprawę muzyczną zadbała orkiestra złożona z muzyków na co dzień koncertujących w formacjach z Liskowa i Mycielina. Popularne piosenki ludowe zaprezentowały Brzezinianki, Liskowianki oraz zespół Kalina z Blizanowa.

Źródło: UM Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze