Walka do ostatnich sekund zakończona porażką KKS-u

W 21. kolejce sezonu 2021/2022 EWINNER 2. ligi, drużynie Bogdana Zająca nie udało się pokonać Stali Rzeszów, z którą przegrali 4:3.

Kapitalne, techniczne uderzenie Daniela Kamińskiego w 8. minucie nie wystarczyło kaliskiemu zespołowi do odniesienia sukcesu.
W 23. minucie piłka, po uderzeniu, odbiła się od słupka i padła łupem niepilnowanego w polu karnym rywala, co na tamten moment poskutkowało remisem. Indywidualny błąd przy interwencji jednego z kakaesiaków w polu karnym, w 31. minucie doprowadził do tego, że  zawodnik Stali, bez zastanowienia, uderzył na bramkę Mateusza Górskiego. Zaledwie 5 minut po tym dośrodkowanie z rzutu rożnego, uderzenie z pierwszej piłki i kolejny punkt dla gospodarzy.

Obiecujący początek meczu, później błędy w defensywie, które pozwoliły gospodarzom na wypracowanie solidnej zaliczki – tak zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Po przerwie, na listę strzelców wpisał się Mateusz Gawlik. W 62. minucie KKS Kalisz wykorzystał zamieszanie w polu karnym i zdobył trafienie kontaktowe. Niesamowity zwrot akcji miał miejsce w 82. minucie. Bartosz Gęsior strzelił bramkę po rzucie rożnym i doprowadza do remisu, niestety 7 minut później, po faulu w polu karnym, sędzia wskazał na wapno, a gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie.

Spotkanie poprowadził arbiter z Gliwic, Leszek Lewandowski.

Stadion Miejski „Stal”, ul.Hetmańska 69, Rzeszów
Stal Rzeszów – KKS Kalisz 4:3
1:0 Daniel Kamiński 8. min, 1:1 Krzysztof Danielewicz 23. min, 2:1 Patryk Małecki 31 min, 3:1 Łukasz Góra 36. min, 3:2 Mateusz Gawlik 62. min, 3:3 Bartosz Gęsior 82. min, 4:3 Piotr Głowacki 88. min.

KKS: Górski – Putno (89 Kaszuba), Gęsior, Gawlik – Głaz, Łuszkiewicz (89 Borecki), Wysokiński (61 Koczy), Kamiński (77 Dudek), Stolc ż – Majewski (77 Gordillo), Giel. Trener Bogdan Zając.

Stal: Kaczorowski – Marczuk, Góra, Oleksy, Głowacki – Poczobut, Wolski, Danielewicz – Michalik (86 Piątek), Małecki ż (86 Sadłocha), Prokić (90+3 Maciejewski). Trener Daniel Myśliwiec.

źródło: KKS Kalisz, fot.: nowiny24