reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Walka Krystian Kinastowski – Albert Sosnowski [DUŻO ZDJĘĆ Z GALI BIZNES BOXING POLSKA]

W kaliskim Aljo odbyła się gala Biznes Boxing Polska, w której wzięli udział przedsiębiorcy, aktywiści i różnego typu ciekawe osobistości, w tym prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski, który w walce wieczoru zmierzył się ze znanym pięściarzem Albertem Sosnowskim. Jak zakończyła się walka Krystian Kinastowski – Albert Sosnowski?

W ramach gali odbyło się dziesięć 3-rundowych walk, z których większość wyglądała jak walki zawodowe. Zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani, stąd ich poziom prezentował się naprawdę godnie. Gala zgromadziła kilkaset osób, dlatego była świetną okazją nie tylko do kibicowania, ale także dobrej zabawy i poznawania nowych twarzy. Przede wszystkim gala miała jednak na celu zbieranie środków na rzecz Fundacji Klucz oraz ofiar wojny na Ukrainie – przed galą w ramach zbiórki na portalu siepomaga (https://www.siepomaga.pl/kalisz0204) zebrano ok. 15 000 zł, a dodatkowo prawie 90 tysięcy złotych trafiło do Fundacji dzięki licytacjom prowadzonym w trakcie gali.

Największa suma wylicytowana została za koszulkę reprezentacji Polski z podpisem Roberta Lewandowskiego. Została ona sprzedana za 15 000 zł. Ciekawa była także licytacja za rękawicę z podpisem Dariusza Michalczewskiego, która została sprzedana za 8 000 zł, choć kwota przemieniła się na… 14 000 zł. To dlatego, że rękawica była licytowana dwukrotnie, gdyż zwycięzca postanowił oddać ją ponownie na licytację. Dzięki temu rękawica została sprzedana po raz drugi za 6 000 zł. Łącznie zebrano 88 100 zł, z czego wynika, że wraz ze zbiórką internetową udało się przekroczyć 100 000 zł.

Walka Krystian Kinastowski – Albert Sosnowski

Najbardziej emocjonującą walką było oczywiście starcie prezydenta Kalisza Krystiana Kinastowskiego z Albertem „Dragonem” Sosnowskim. Od początku wiadomym było, że to znany z walki m.in. z Witalijem Kliczko Sosnowski jest zdecydowanym faworytem tego starcia, choć i tak mogliśmy spodziewać się ciekawego pojedynku, gdyż Krystian Kinastowski długo przygotowywał się do walki, a wiadomym jest, że od wielu lat trenuje boks. Krystian Kinastowski wyszedł przy rytmach utworu „Bez Strachu” Palucha, a w jego narożniku był Leszek Kołtun, prorektor Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Rzeczywiście Albert Sosnowski zademonstrował wysoką jakość, choć prezydent Kinastowski nie odstawał od niego w zakresie przygotowania fizycznego. W wielu poprzednich walkach zawodnicy w ostatniej rundzie słaniali się na nogach, tutaj obaj wytrzymali w dobrym tempie całe 3 rundy. Walka zakończyła się werdyktem sędziów, którzy zdecydowali, że w starciu doszło do remisu. Nie był to pierwszy remis podczas całej gali.

Z kilkudziesięciosekundowym fragmentem walki zapoznacie się TUTAJ.

Biznes Boxing Polska to największa organizacją Boksu Białych Kołnierzyków w Polsce. Podczas każdego wydarzenia zbierane są pieniądze na cel charytatywny poprzez licytacje odbywające się na gali oraz zbiórki indywidualne zawodników. – Jesteśmy dumni, że zebraliśmy ponad 1 500 000 zł na cele charytatywne, między innymi: motoambulans oraz karetkę, które mogą uratować nie jedno życie – piszą organizatorzy na swojej stronie.
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze