Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Walka z ptasią grypą w powiecie wciąż trwa – bilans jest fatalny

Ptasia grypa w powiecie kaliskim wciąż się rozprzestrzenia. Do tej pory wykryto łącznie 20 ognisk zakażeń. Choroba sprawiła, że do tej pory zagazowano aż 323 781 sztuk ptactwa.

Do tej pory najwięcej ognisk ptasiej grypy wykryto na terenie gminy Opatówek. Łącznie zakażenia stwierdzono w 13 gospodarstwach na tym obszarze. W gminie Koźminek wirusa ujawniono w 4 miejscach, a na terenie gmin – Żelazków, Ceków-Kolonia i Lisków – wykryto po 1 ognisku zakażeń.

Służby weterynaryjne bacznie monitorują sytuację. W obawie przed dalszym tak dynamicznym rozwojem ptasiej epidemii wprowadzono szereg obostrzeń. Wyznaczono  m.in. obszary zapowietrzone i zagrożone, na których obowiązują niezbędne zakazy i nakazy. W gospodarstwach na terenie powiatu kaliskiego w wyniku ptasiej grypy do tej pory padło blisko 1900 sztuk drobiu, a w obawie przed dalszym rozprzestrzenianiem się choroby zagazowano prawie 324 tysiące sztuk ptactwa.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze