baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Warsztaty dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych

Informacja Turystyczna w nadchodzącym tygodniu zaprasza przedszkolaków i uczniów klas 1-3 szkół podstawowych na zajęcia z słuchaczami Studium Animatorów Kultury w Kaliszu. Tematem warsztatów będą kaliskie baśnie i legendy!

Studium działa od wielu lat na lokalnym rynku edukacyjnym, gdzie innowacyjne i praktyczne ukierunkowanie pracy dydaktycznej sprawia, że szkoła kształcąca animatorów-artystów nieustannie przyciąga młodych ludzi, pragnących poświęcić się pracy w kulturze.

Informacja Turystyczna w kaliskim ratuszu zaprasza uczniów do udziału w warsztatach ceramicznych z gliny, które będą odbywać się od 27 listopada do 1 grudnia. Glinka jako materiał artystyczny ma bogatą historię, liczącą tysiąclecia. Warsztaty będą stanowiły niezwykłą podróż w świat ceramiki, w trakcie której uczestnicy będą mogli poznać tajniki tego rzemiosła, począwszy od podstawowych technik formowania gliny po jej wykańczanie. Na zakończenie cyklu warsztatów organizatorzy przygotowali zajęcia z dekoracji świątecznych. W tym roku uczestnicy będą tworzyć własne bombki techniką decoupage. Cały czas można zapisywać dzieci na warsztaty o fortyfikacjach miejskich i kaliskich zegarach.

Warsztaty dedykowane są grupom zorganizowanym – przedszkolnym i składającym się z uczniów klas 1–3 szkół podstawowych. Koszt to 8 zł od osoby. Warsztaty trwają 60 minut i odbywają się w godzinach dopołudniowych.

Szczegóły dostępne są pod numerem telefonu 571-315-110 (Informacja Turystyczna Urzędu Miasta Kalisza). 

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze