Wydarzenie_1200x628
baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Warsztaty Folklorystyczne w CKiS

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu organizuje 5 listopada 2022 w swojej siedzibie 30. Regionalne Warsztaty Folklorystyczne. Mile widziani są przedstawiciele zespołów śpiewaczych i tanecznych, kapel ludowych i solistów z Południowej Wielkopolski oraz osoby zainteresowane regionalną kulturą ludową i tradycyjną.

Zajęcia i wykłady poprowadzą specjaliści z dziedziny folkloru, muzyki i sztuki ludowej: dr Arleta Nawrocka-Wysocka, etnomuzykolożka z Instytutu Sztuki PAN w Warszawie, Piotr Kulka, kierownik i choreograf Zespołu „Wielkopolanie”, Krzysztof Rospondek, muzyk ludowy, stypendysta Marszałka Woj. Wlkp., kierownik Zespołu z Kociny, a także Anna Gałczyńska, specjalistka ds. dziedzictwa kulturowego CKiS w Kaliszu.

W programie warsztatów, które poświęcimy podsumowaniu Biesiady Folkloru Ziemi Kaliskiej 2022, będą zajęcia teoretyczne i praktyczne, filmy oraz konsultacje. Warsztaty to miejsce na spotkanie osób ze środowiska folklorystycznego, rozmowy o działalności zespołów i ich finansowaniu, poszukiwaniach materiałów źródłowych i sposobach korzystania z nich, wymiana informacji i pozyskanie wiedzy o kulturze naszych przodków. Prosimy o zabranie „Śpiewników ludowych” z 2020 roku, a przedstawicieli zespołów o przygotowanie pieśni w nim zawartych.

Akredytacja uczestniczenia w Warsztatach wynosi 100 zł. Należy ją zapłacić: przelewem na konto CKiS(podane w stopce)z dopiskiem Warsztaty Folklorystyczne lub gotówką na miejscu w dniu Warsztatów. Załączoną – wypełnioną i podpisaną – kartę uczestnictwa należy przesłać do piątku 28 października 2022 na adres: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, ul. Łazienna 6, 62-800 Kalisz lub e-mailem:a.galczynska@ckis.kalisz.pl. Koordynatorem jest Anna Gałczyńska, tel. 62 765-25-45.

Warsztaty odbywają się w ramach zadania Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej 2022– dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Źródło: CKiS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze