reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Warsztaty Kaligrafii w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu organizuje warsztaty międzykulturowe skierowane do dzieci i młodzieży cudzoziemskiej. Dwie edycje zajęć dla dzieci z Polski i Ukrainy uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 18 w Kaliszu odbędą się 23 i 24 listopada, od godziny 9:45 do godz. 11:45 w Bibliotece Głównej przy ulicy Legionów 66.

Tematem warsztatów będzie nauka ozdobnego pisma według kodyfikacji ujętej w polsko-ukraińskim podręczniku do kaligrafii wydanym we Lwowie w 1902 roku. Uczestnicy zajęć będą uczyć się starannego i estetycznego pisania, również zdobionego artystycznie z użyciem odpowiednich zeszytów oraz elastycznych stalówek i atramentu. Przewidziana jest praca z tekstami pisanymi alfabetem łacińskim i ukraińskim (cyrylicą), nauka alfabetu oraz podstaw kompozycji klasycznej kursywy polskiej i ukraińskiej. Poruszone zostaną zagadnienia towarzyszące, takie jak łączenie liter, poziomowanie, flex pisarski – cienka i gruba linia oraz znaki interpunkcyjne.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze