Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Warsztaty „Koduj z Gigantami” odbywają się już po raz czternasty

Koduj z Gigantami – bezpłatne warsztaty już wystartowały i cały czas można się na nie zapisać. Warsztaty stacjonarne w Kaliszu odbywają się 10 i 11 lutego 2024r, przy ulicy Kazimierzowskiej 6/5. Podczas zapisu opiekun może wybrać dogodną dla siebie godzinę warsztatów. Zapisy na warsztaty odbywają się wyłącznie poprzez formularz zapisowy znajdujący się na stronie internetowej.

Świat kodowania na wyciągnięcie ręki

Głównym celem każdej z dotychczasowych edycji warsztatów Koduj z Gigantami było wspieranie młodych ludzi, którzy pragnęli wkroczyć w świat programowania. Pewne rzeczy się nie zmieniają i wciąż głównym założeniem Gigantów Programowania jest ułatwienie zrozumienia zasad działania cyfrowego świata oraz ukazanie sposobów bezpiecznego i twórczego wykorzystania nowoczesnych technologii.

Podczas zajęć dzieci i młodzież poznają fascynujący świat kodowania. Każdy z warsztatów Koduj z Gigantami trwa półtorej godziny i pozwala uczestnikom nie tylko nauczyć się tworzenia własnych projektów programistycznych, ale także rozwinąć umiejętność pracy w grupie i logicznego myślenia. W tej edycji na uczestników czekają niezwykłe zadania i przygody do pokonania. Przy wykorzystaniu nowoczesnych środowisk, wykwalifikowani trenerzy przygotowali serię wyzwań, które pozwolą uczestnikom spojrzeć na świat programowania jak na fascynującą podróż pełną nowych perspektyw.

Jak wyglądają zajęcia z programowania dla dzieci? Kulisy warsztatów Koduj z Gigantami.

Jak co roku o tej porze trwa akcja Koduj z Gigantami, czyli bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. Największa tego typu inicjatywa w Polsce co roku gromadzi tysiące uczestników, którzy dzięki warsztatom mają szansę spróbować swoich sił w kodowaniu całkowicie za darmo. Zajęcia mogą się okazać świetnym pomysłem na wypełnienie wolnego czasu w trakcie ferii zimowych lub weekendu. W poprzedniej edycji, udział w warsztatach wzięło ponad 30 tysięcy osób w Polsce, co pokazuje, jak bardzo zajęcia podnoszące poziom cyfryzacji są dziś potrzebne. Edukatorzy z Gigantów wierzą, że dzięki kolejnym edycjom wydarzenia, tematyka związana z kodowaniem dotrze do nowych uczestników i pozwoli im rozwinąć swoje umiejętności.

Bezpłatny warsztat z programowania – jak to właściwie wygląda?

Każde zajęcia trwają półtorej godziny, w trakcie tego czasu trenerzy pokazują uczniom jak wygląda świat programowania. Koduj z Gigantami to często pierwsza przygoda ucznia z programowaniem, dlatego podczas lekcji trenerzy skupiają się na wprowadzeniu dziecka stopniowo w tajniki kodowania. Dzięki wykorzystaniu środowisk dziecięcych i gier, które dzieci i młodzież znają, dużo łatwiej przekazać im wiedzę. Takie gry jak Minecraft, Fortnite czy Angry Birds, które zwykle kojarzą się z godzinami grania na komputerze, podczas zajęć zyskują charakter edukacyjny. Podczas zajęć praca odbywa się w sposób projektowy – zawsze jest czas na burzę mózgów, aby każde dziecko mogło się poczuć częścią zespołu. Najważniejsze jednak dzieje się na koniec, czyli podczas testów. To moment, w którym każdy może przetestować swój projekt i razem z innymi uczniami rywalizować poprzez organizowane konkursy i zabawy. Po zajęciach uczniowie dostają nagranie z lekcji i materiały powtórzeniowe, żeby utrwalić sobie wiedzę zdobytą na zajęciach i jeszcze lepiej poznać świat programowania. Wszystkie projekty, które powstają w trakcie zajęć nawiązują do świata dzieci i ich zainteresowań. Dzięki takim rozwiązaniom, znacznie łatwiej jest trafić do młodych umysłów z odpowiednią dawką wiedzy. Zajęcia w ramach akcji Koduj z Gigantami polegają na stworzeniu własnego projektu programistycznego, gry komputerowej, strony internetowej lub aplikacji mobilnej (w zależności od wybranej tematyki). Każdy z warsztatów został zaplanowany i dostosowany przez doświadczonych trenerów do wieku dzieci i młodzieży:

7-9 lat
● Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch
● Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education
10-12 lat
● Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch
● Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education
● Zajęcia z wykorzystaniem App Inventor
13-18 lat
● Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania Python

Bezpłatny kurs programowania – czy jest potrzebny mojemu dziecku?

W świecie zdominowanym przez technologię, kompetencje cyfrowe stają się bardzo
istotnym elementem edukacji. Zdobycie umiejętności na wczesnym etapie daje dzieciom i młodzieży większą elastyczność w doborze dalszych zainteresowań. Dodatkowo poprzez nauczanie programowania, uczestnicy warsztatów rozwijają umiejętności rozwiązywania problemów, komunikowania się, współpracowania z innymi, a także wykonywania zadań w sposób kreatywny i – co ważne w cyfrowym świecie zagrożeń – etyczny. Tworząc własne projekty, każdy jest w stanie nauczyć się elastycznego i kreatywnego podejścia nie tylko do nauki, ale również pracy w grupie.

Giganci Programowania to największa w Polsce szkoła programowania dla dzieci i młodzieży. Dwa razy w roku organizujemy darmowe warsztaty Koduj z Gigantami, w których do tej pory udział wzięło ponad 100 tys. osób. Jesteśmy również inicjatorem konkursu Gigathon. W naszych działaniach wspiera nas grono pedagogów, posiadających szerokie kompetencje i doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Organizatorem akcji są Giganci Programowania. Patronat nad wydarzeniem sprawuje m.in. Starosta Kaliski Krzysztof Nosal zachęcając jednocześnie do udziału.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze