Warsztaty pszczelarskie z Aleksandrą Nowacką

Akcelerator Kultury zaprasza na na warsztaty pszczelarskie, które odbędą się 2 sierpnia o godz. 17:00. Zajęcia poprowadzi Aleksandra Nowacka z Pasieki Nowaccy.

Od dłuższego czasu słyszymy alarmujące historie o wymieraniu pszczół. Na szczęście na rzecz ochrony tych pożytecznych owadów organizowanych jest coraz więcej kampanii społecznych, dzięki którym zwiększa się nasza wiedza na temat otaczającej nas przyrody. “Uważamy, że edukowanie w tym zakresie ma ogromne znaczenia dla świata, dlatego postanowiliśmy we współpracy z Pasieką Nowaccy zorganizować Warsztaty pszczelarskie.” – tłumaczy Małgorzata Pomykała z Ośrodka Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień

Jak wygląda ul od środka? Kim jest pszczelarz? Jak powstaje miód? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata i jak możemy o nie zadbać? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań będzie można poznać w czasie trwania warsztatów pszczelarskich. Uczestnicy wykonają także świece z wosku pszczelego. Program zajęć jest dostosowany do osób w różnym wieku, więc na pewno każdy uczestnik wyniesie z warsztatów coś dla siebie – wiedzę, dobry humor, woskową świecę, a może słoiczek miodku? Zajęcia są bardzo interesujące – łączą w sobie zarówno wiedzę teoretyczną i praktyczną i spokojnie można je potraktować jako dodatkową lekcję przyrody.

Termin: 02.08.2022 r. (wtorek), godz. 17:00; miejsce: Akcelerator Kultury, ul. Nowy Świat 2a; prowadząca: Aleksandra Nowacka; cena – 25 zł/os. Zapisywać można się mailowo: koordynator@akceleratorkultury.pl lub galeria@wiezacisnien.kalisz.pl lub telefonicznie: 62 766 43 40 i 516 424 942.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Księgozbiór prof. Drewnowskiego już w Kaliszu

14 sierpnia 2022

Kolejny niezwykły dar trafił do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama...

czytaj więcej»

Duma Kalisza powalczy o punkty w Jastrzębiu-Zdroju

14 sierpnia 2022

Kotwica Kołobrzeg i KKS Kalisz – te dwie ekipy, jak...

czytaj więcej»

Powiat Kaliski poszukuje stomatologów

14 sierpnia 2022

W związku z wejściem w życie 12 września 2019 r....

czytaj więcej»

Grechuta i Tuwim w rytmie flamenco

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»

Norweska Polonia Mistrzem Europy Drużyn Polonijnych!

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»

Pierwsze dożynki w powiecie za nami!

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»