Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Warsztaty tańca i śpiewu ludowego w CKiS

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza na kontynuację Warsztatów tańca i śpiewu ludowego Z PRZYTUPEM. Zajęcia warsztatowe dla młodzieży i dorosłych, na których będzie można uczyć się następnych tańców i śpiewek trwać będą od marca do czerwca 2022.

Uczestnicy poznają kulturę muzyczną i taneczną Wielkopolski. Zajęcia są podzielone na część teoretyczną, śpiewaną oraz przede wszystkim taneczną. Na warsztatach będzie trochę refleksji o tradycji regionu oraz dużo dobrej spontanicznej zabawy. Organizatorzy chcą pokazać mieszkańcom Wielkopolski jak piękny i wzruszający może być kontakt z dawną kulturą wiejską.

Warsztaty odbywają się w siedzibie CKiS przy ul. Łaziennej 6 w Kaliszu. Prowadzą je specjaliści z zakresu tańca i muzyki ludowej Anna i Krzysztof Rospondek z Kapeli z Kociny. Anna Rospondek jest wykwalifikowaną instruktorką tańca, absolwentką AWF, pedagogiem, animatorką kultury, bębnistką Kapeli z Kociny i śpiewaczką ludową. Krzysztof Rospondek jest skrzypkiem ludowym, pieśniarzem, założycielem i kierownikiem Kapeli i Zespołu z Kociny, animatorem kultury, współtwórcą oraz organizatorem działań promujących i integrujących kulturę tradycyjną Wielkopolski i Ziemi Kaliskiej.

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu ul. Łazienna 6, sala studio
Najbliższe zajęcia: 5 marca 2022 godz. 10:00-13:00 sala studio
19 marca 2022 godz. 10:00-13:00 sala studio
Koszt warsztatów to 5 zł za zajęcia (kasa CKiS lub przed zajęciami)

Zgłoszenia do koordynatora – Anna Gałczyńska, Dział Artystyczny CKiS, e-mail: ania@ckis.kalisz.pl, tel. 62 765 25 45 lub na miejscu. Ilość miejsc jest ograniczona.

źródło: CKiS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze