Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Warsztaty Terapii Zajęciowej w remoncie

Rozpoczęła się przebudowa i modernizacja Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Złotej 21. Miejsce odwiedzili prezydent Krystian Kinastowski i wiceprezydent Mateusz Podsadny

Od ponad 27 lat osoby niepełnosprawne korzystają z rehabilitacji społecznej i zawodowej w ramach Warsztatu Terapii Zajęciowej. Działalność WTZ jest bardzo szeroka i obejmuje, oprócz rehabilitacji, również współpracę z organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych w kraju i poza jego granicami, organizację konkursów, rajdów rowerowych, czy zawodów sportowych. Instytucja znakomicie integruje środowisko osób niepełnosprawnych m. in. przez udział w wydarzeniach kulturalnych. Podopieczni oprowadzają także po schronie przeciwatomowym z lat 60-tych ubiegłego wieku, który znajduje się na terenie WTZ przy ul. Granicznej i udostępniany jest kaliszanom oraz turystom.
Zadanie obejmuje: prace rozbiórkowe i wyburzeniowe, demontaże i zamurowania otworów; wykonanie nowych ścian działowych i posadzek, ścianek systemowych w toaletach, instalacji: elektrycznej, wodociągowej i kanalizacyjnej. Zamontowane zostaną drzwi, wyposażenie toalet oraz oprawy oświetleniowe. Ponadto w ramach inwestycji wykonane zostanie malowanie i położone będą płytki ceramiczne. Zmodernizowane zostaną m.in. dwie pracownie, sala rehabilitacyjna, aneks – jadalnia, pokój psychologa, magazyn, pomieszczenie gospodarcze, korytarze oraz toalety. Prace potrwają do 22 maja, a zadanie realizuje firma Mal-Bud Błażej Rubik z Ostrzeszowa za kwotę 308.700 złotych. 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze