reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Warsztaty tradycyjnych ozdób świątecznych dla dzieci i dorosłych

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza dzieci (od 6 lat) i dorosłych na „Warsztaty tradycyjnych ozdób świątecznych”. Zajęcia odbędą się dwukrotnie, w soboty 2 i 16 grudnia 2023 w CKiS w Kaliszu, w godz. 10:00-12:00. Poprowadzi je Honorata Majorowicz-Dahlke, twórczyni ludowa z Kalisza.

Uczestnicy warsztatów będą rysować i wycinać, składać i kleić ozdoby świąteczne z papieru i z bibuły. Własnoręcznie wykonane: gwiazdki, bombki, kwiaty, łańcuchy, koszyczki czy figurki zwierząt ozdobią domowe choinki.

sobota 2 grudnia 2023, godz. 10:00-12:00

sobota 16 grudnia 2023, godz. 10:00-12:00

CKiS w Kaliszu, sala konferencyjna

Zgłoszenia na warsztaty: Anna Gałczyńska, Dział Artystyczny CKiS, tel. 62 765-25-45, e-mail: a.galczynska@ckis.kalisz.pl

Koszt: 25 zł za zajęcia /płatne na miejscu, przelewem na konto CKiS lub w Kasie biletowej.

Pani Honorata Majorowicz-Dahlke od kilkudziesięciu lat tworzy tradycyjne ozdoby świąteczne, kontynuując tradycje rodzinne (jest córką twórczyni Jolanty Majorowicz). Swoje prace wykonuje z niezwykłą precyzją i starannością, z dużą dbałością o dobór kolorów i detale. Wykonane przez nią papierowe ozdoby znajdują się w zbiorach Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach oraz w Russowie. Uczestniczy w konkursach i w targach sztuki ludowej w Wielkopolsce oraz w Lublinie, w Warszawie i w Kazimierzu Dolnym. Pełni funkcję wiceprezeski wielkopolskiego oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

źródło: CKiS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze