reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Warsztaty u Lipskich w Lewkowie

Kulinarne warsztaty realizowane w pałacowej, odtworzonej kuchni w Pałacu Lipskich cieszą się niezmiennym zainteresowaniem.

– Taki był zamysł Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Marszałka Marka Woźniaka, by to miejsce tętniło życiem – pod każdym względem. W muzeum w Lewkowie są organizowane koncerty, realizujemy różnorodne wystawy czasowe- w tym roku będzie ich aż 11. Prawdziwym przebojem są warsztaty z niematerialnego dziedzictwa kulinarnego – czyli pieczenie chleba na liściu, warsztaty pierogowe, pączkowe, rogalowe, także serowe, a w grudniu piernikowe – podkreśla Sylwia Nowicka, dyrektor Muzeum w Lewkowie – Zespół Pałacowo-Parkowy.

Jeszcze w listopadzie w specjalnej Sali Edukacyjnej na piętrze pałacu odbędą się warsztaty artystyczne – 25 listopada – godz. 11:00 – Papierowe cuda choinkowe – warsztaty tworzenia bombek z papieru a w niedzielę 26. listopada – godz. 10:30 – Sielskie wianki Bożonarodzeniowe – warsztaty florystyczne z Martą Wojtasik z pracowni Kłos. Także 26 listopada o godz. 13:00 w pałacowej kuchni odbędą się kulinarne warsztaty „Słodkie świąteczne boxy prezentowe” – uczestnicy warsztatów przygotują pierniczki, trufle, ciasteczka z domowym kajmakiem. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma pudełko i skomponuje swój własny słodki upominek. Zapisy info@muzeumwlewkowie.pl, cena 40 złotych od osoby, a w sali edukacyjnej 26 listopada o godz. 14:00 – warsztatownia Mydło i Powidło wykonywać będzie bombkę z filcu.

Z kolei w grudniu Muzeum zaprasza szkoły do zapisów na warsztaty piernikowe połączone ze zwiedzaniem pałacu i wystawy porcelany według wzorów chodzieskiej i ćmielowskiej „Kolmar – piękno chodzieskiej porcelany 1939-1945” ze zbiorów Piotra Marca. Od 24 listopada do końca lutego w dużej oranżerii zagości wystawa, dzięki współpracy z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, pt. Świat zmysłów – czyli jak oszukuje nas mózg. – Tych tradycyjnych zmysłów jest pięć: wzrok, słuch, węch, dotyk i smak. Są też „nowe” nocycepcja, zmysł temperatury, równowagi, propricepcja i propricepcja czasu. To one będą głównymi bohaterkami wystawy interaktywnej, którą do końca lutego będzie można odwiedzać w Muzeum w Lewkowie– dodaje Sylwia Nowicka .

Celem wystawy „Świat zmysłów” jest przybliżenie widzom anatomicznych, fizjologicznych i fizycznych podstaw działania narządów zmysłów. Na wystawie znajdować się będzie ok. 60 doświadczeń pokazujących wybrane zjawiska związane z budową i działaniem narządów zmysłów człowieka. Wystawa interaktywna „Świat zmysłów” pochodzi z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jej autorami są dr Maciej Kluza oraz dr hab. Ewa Wyka.

Źródło: Muzeum w Lewkowie

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze