Warsztaty w lesie Winiarskim dla całej rodziny

Program ,,Otwarty Las Winiarski’’ cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Podczas trzech spotkań do Nadleśnictwa zawitało blisko 350 osób, a każdy z nich był żądny leśnej wiedzy. Jeszcze jedna edycja tego programu w ten weekend.

Lubisz obcować z naturą, uczyć się nowych rzeczy? To coś dla Ciebie! Już dziś ruszają zapisy na bezpłatne warsztat pn.”Otwarty Las Winiarski – Kropla drąży skałę”. Warsztaty prosto z lasu już 29 sierpnia 2021 r.

 

"Kropla drąży skałę" to ostatnie wydarzenie podsumowujące cykl spotkań pn. "Otwarty Las Winiarskim". Podczas każdego wydarzenia przekazywano podstawy tzw. idei zrownoważonego rozwoju także w naszej leśnej codzienności. Ostatnie watsztaty o nazwie "Kropla drąży skałę" nawiązują do słów Owidiusza „Kropla drąży kamień nie siłą, lecz częstym spadaniem” co można tłumaczyć, że nawet niewielkie działania, regularnie powtarzane, przynoszą spektakularne efekty, które w tym przypadku odnoszą się do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego"

Beata Kątna specjalistka ds. edukacji leśnej w Nadleśnictwie Kalisz
Podczas warsztatów organizatorzy opowiedzą o zrównoważonym rozwoju, dlaczego warto chronić przyrodę i jak każdy z nas może chronić przyrodę każdego dnia. Zapisów dokonuje się wyłącznie drogą mailową, pod adresem: beata.katna@poznan.lasy.gov.pl
Aby zgłoszenie było ważne, należy w treści maila wpisać: imię i nazwisko uczestnika/ków, jego numer telefonu oraz adres e-mail oraz preferowaną grupę. O zakwalifikowaniu się na warsztaty lub wpisaniu na listę rezerwową, zostaną Państwo powiadomieni zwrotną informacją mailową. Jest tylko 60 miejsc dla dorosłych i 40 dla dzieci! Zaproszenie jest kierowane do całych rodzin.
Harmonogram godzinowy:
Grupa I
– 12:00 – Rozpoczęcie warsztatów. Przywitanie uczestników
– 12:15 – Warsztaty „Z lasu”. Dorośli oraz dzieci pod opieką opiekunów będą mieli możliwość przygotowania „Dzikich” kosmetyków. Eko Warsztat – czyli Warsztat tworzenia ozdób (doniczki) i domków dla zapylaczy z przedmiotów pochodzących z recyklingu przeprowadzą leśnicy z Nadleśnictwa Kalisz.
– 13:30 Ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek/Gra terenowa “CSI Zagadki Nadleśnictwa Kalisz” – dedykowana dla rodzin z dziećmi.
Grupa II
– 13:15 – Rozpoczęcie warsztatów. Przywitanie uczestników,
– 13:30 – Warsztaty „Z lasu”. Dorośli oraz dzieci pod opieką opiekunów będą mieli możliwość przygotowania „Dzikich” kosmetyków. Eko Warsztat – czyli Warsztat tworzenia ozdób (doniczki) i domków dla zapylaczy z przedmiotów pochodzących z recyklingu przeprowadzą leśnicy z Nadleśnictwa Kalisz.
– 15:00 Ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek/Gra terenowa “CSI Zagadki Nadleśnictwa Kalisz” – dedykowana dla rodzin z dziećmi.
Grupa III
– 15:00 – Rozpoczęcie warsztatów. Przywitanie uczestników
– 15:15 – Warsztaty „Z lasu”. Dorośli oraz dzieci pod opieką opiekunów będą mieli możliwość przygotowania „Dzikich” kosmetyków. Eko Warsztat – czyli Warsztat tworzenia ozdób (doniczki) i domków dla zapylaczy z przedmiotów pochodzących z recyklingu przeprowadzą leśnicy z Nadleśnictwa Kalisz.
– 16:45 Ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek/Gra terenowa “CSI Zagadki Nadleśnictwa Kalisz” – dedykowana dla rodzin z dziećmi

Źródło: Nadleśnictwo Kalisz, Lasy Państwowe 

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter