Warsztaty z muzyką i sztuką dawną

Na „Warsztaty z muzyką i sztuką dawną” zaproszenie wystosowało Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży „Schola Cantorum” wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury. Uczestnikami były dzieci w wieku 7 – 12 lat, zajęcia odbywały się w pierwszym tygodniu wakacji – od 28 czerwca do 2 lipca.

Mimo, że muzyka i sztuka dawna to wieki już odległe, na wydarzeniu był komplet i jak mowią organizatorzy –  obaw przed średniowieczem, renesansem i barokiem widać nie było. Odbyła się filmowa podróż z Festiwalem SCHOLA CANTORUM, spotkanie z Zespołem Muzyki Dawnej ALLA SEMIBREVE, co było okazją do dotknięcia instrumentów, niespotykanych współcześnie, nawet zagrania na nich, a potem, po serii ćwiczeń, wspólnego wykonania fragmentu pieśni średniowiecznej i to w języku łacińskim. 

Dużo wrażeń dostarczyły warsztaty rzeźbiarskie, bo przecież dzieci lubią nowe doświadczenia, a do takich należy praca z gliną. Wszystko pod okiem fachowca, czyli Pani Beaty Koteckiej z WP-A UAM. Kolejny dzień to więcej ruchu. Violetta Graczyk wzięła pod opiekę grupę i sala taneczna MDK rozbrzmiewała dźwiękami muzyki dawnej, a uczestnicy zdobywali kolejną „niedzisiejszą” umiejętność, czyli uczyli się tańca dworskiego. W wolnych chwilach pojawiały się białe kartki, czyli dla wytchnienia dzieła własne pod hasłem: „Muzyka dawna kredkami i ołówkami rysowana”.

 

Źródło: Organizatorzy
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze