baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Warsztaty z tańca i śpiewu „Z Przytupem”

Już od lutego do kwietnia tego roku, odbędą się warsztaty z tańca i śpiewu ludowego „Z PRZYTUPEM” w CKiS Kalisz w Sali Studio. Warsztaty są dostępne dla każdego, kto chce poznać i poczuć kulturę muzyczną oraz taneczną Wielkopolski. Najbliższe warsztaty odbędą się 18 lutego, godz. 9:00-12:00.

Kultura regionu

Zajęcia warsztatowe zostaną podzielone na trzy części: teoretyczną, śpiewaną i przede wszystkim taneczną. Warsztaty Z PRZYTUPEM dają uczestnikom dawkę wiedzy na temat kultury regionu,
jej tradycji, ale także sporo dobrej i spontanicznej zabawy. Warsztaty mają na celu przedstawić mieszkańcom rejonu Wielkopolski i wszystkim zainteresowanym, jak wyjątkowy, a także wzruszający jest kontakt z dawną wiejską kulturą.

Zajęcia

Zajęcia poprowadzą specjaliści z zakresu tańca i muzyki ludowej – Anna i Krzysztof Rospondek
z Kapeli z Kociny. Anna jest wykwalifikowaną instruktorką tańca, pedagogiem, absolwentką AWF, animatorką kultury, bębnistka Kapeli z Kociny i śpiewaczką ludową. Natomiast, Krzysztof jest skrzypkiem ludowym, założycielem i kierownikiem Kapeli i Zespołu z Kociny, pieśniarzem, animatorem kultury, współtwórcą oraz organizatorem działań promujących i integrujących kulturę tradycyjną Wielkopolski i Ziemi Kaliskiej.

Aby wziąć udział w zajęciach należy zgłosić się do koordynatora, Anny Gałczyńskiej, Dział Artystyczny CKiS, poprzez wiadomość mailową na adres: a.galczynska@ckis.kalisz.pl, telefonicznie 62 765 25 45 lub na miejscu. Ilość miejsc jest ograniczona. Koszt biletu wynosi 10 zł.

Źródło: CKiS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze