Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Ważna wygrana MKS-u – dreszczowiec na początek roku

W swoim pierwszym spotkaniu w tym roku, Energa MKS Kalisz po bardzo wyrównanym spotkaniu  na własnym obiekcie pokonał  MKS Zagłębie Lubin 30 – 28  w ramach 18. kolejki ORLEN Superligi. Podopieczni Rafała Kuptela przez większość meczu grali bramka za bramkę. Zdecydowała zimna krew i lepsza skuteczność w kluczowych sytuacjach. Najlepszym zawodnikiem meczu został Konrad Pilitowski, lecz na pochwałę zasłużył również Bartosz Kowalczyk oraz Krzysztof Szczecina. To oni, w decydującej części spotkania, poprowadzili kaliskich szczypiornistów do zwycięstwa.

Pierwsza potyczka nie poszła po myśli Szczypiornistów z Kalisza, ponieważ przegrali oni na wyjeździe 27-31. Spotkanie rozpoczęło się niezupełnie po myśli kaliszan, bo już w 3. minucie na ławkę kar powędrowali Mateusz Kus oraz Wiktor Karpiński. Energa MKS w osłabieniu dawała sobie świetnie radę i utrzymywała remis 3-3. W 9. minucie Energa MKS, po raz pierwszy wyszła na prowadzenie 5-4, za pośrednictwem Bartosza Kowalczyka. Mecz obfitował w bramki, ponieważ w piętnastej minucie widniał wynik 8-8. Następne minuty obserwowaliśmy nieskuteczność oby ekip. Dopiero w 20. minucie świetną “wkrętką” z prawego skrzydła popisał się Gracjan Wróbel, który dał ekipie z Kalisza prowadzenie 10-9. Prowadzenie nie trwało długo, ponieważ po chwili Zagłębie wyrównało i na tablicy wyników widniało 10-10. W 25. minucie Energa MKS wyszła na dwubramkowe prowadzenie za sprawą Konrada Pilitowskiego. W 29. minucie skuteczny z linii 7. metra, znakomity tego wieczoru Bartosz Kowalczyk, dał prowadzenie gospodarzom 15-13. Obie ekipy dołożyły przed przerwą po bramce i bardzo intensywnej pierwszej połowie Energa MKS schodzi z parkietu na przerwę prowadząc 16-13.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, świetną interwencją popisał się Damian Proho i za pośrednictwem Michała Stankiewicza Zagłębie w 33. minucie doprowadza do remisu 16 – 16. W 39. minucie kolejną jedenastkę wykorzystuje Bartosz Kowalczyk dzięki czemu kaliszanie po raz kolejny wychodzą na jednobramkową przewagę 21:20. W 40. minucie pierwszą świetną interwencją popisuję się Krzysztof Szczecina a w następnej akcji broni rzut karny. Dało to impuls do zdobycia dwubramkowej przewagi 22-20. Zagłębie nie dawało za wygraną i w 42. minucie zdobywa bramkę kontaktową z rzutu karnego za pośrednictwem Dawida Krysiaka. W 43. minucie nieskuteczna gra kaliszan i po raz kolejny Dawid Krysiak daje remis w tym spotkaniu. W 47. minucie Krzysztof Szczecina broni drugi w tym spotkaniu rzut karny, przez co utrzymuje się wynik 23 – 23. Po 8 minutach bez gola bramkę zdobywa Jan Antolak, dzięki czemu kaliszanie prowadzą 24-23. W 50. minucie skutecznie z rzutu karnego trafia Jakub Moryń i Zagłębie doprowadza do wyniku 25-25. W 54. minucie za sprawą świetnej gry w bramce Krzysztofa Szczeciny Energa MKS wychodzi na dwubramkowe prowadzenie za sprawą Łukasza Kucharzyka, dla którego była to debiutancka bramka dla kaliskiej drużyny. W 57. minucie Jakub Moryń daję ostatnią nadzieję na korzystny wynik dla Zagłębia i trafia z siedmiu metrów na 28 – 26. Końcówka spotkania dosyć nerwowa, ale kaliszanie utrzymują dwubramkowe prowadzenie, co w rezultacie daje wygraną 30 – 28. Jest to udany rewanż Kaliskich Szczypiornistów nad drużyną Zagłębia Lubin. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Konrad Pilitowski ( Energa MKS Kalisz ). Dzięki wygranej Energa MKS Kalisz utrzymuje 6. miejsce w tabeli i powiększa przewagę nad Unią Tarnów do 3 punktów.

3 lutego 2024, 18:00 – Kalisz (Kalisz Arena)

Energa MKS Kalisz 30-28 MKS Zagłębie Lubin

Energa MKS: 12.Krzysztof Szczecina, 96.Jan Hrdlicka – 5.Matija Starcevic, 9.Tomas Nejdl, 10.Bartosz Kowalczyk, 11.Mateusz Kus, 14.Łukasz Kucharzyk, 15.Patryk Biernacki,19.Gracjan Wróbel, 23.Konrad Pilitowski, 26.Dawid Molski, 35.Miłosz Bekisz, 44.Ognjen Karlas, 48.Wiktor Karpiński, 58.Krzysztof Komarzewski, 90.Jan Antolak

MKS Zagłębie: 12.Miłosz Byczek, 21.Damian Procho, 44.Marcin Schodowski – 3.Michał Stankiewicz, 5.Danylo Hlushak, 6.Rafał Krupa, 8.Jakub Moryń, 10.Stanisław Gębala, 11.Paweł Krupa, 13.Dawid Krysiak, 19.Arkadiusz Michalak, 23.Mateusz Drozdalski, 24.Michał Bekisz, 31.Patryk Iskra, 45.Paweł Kałużny, 95.Piotr Rutkowski

Sędziowali: Krzysztof Bąk, Kamil Ciesielski ( obaj Zielona Góra )

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!