Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

„Wdzięk i fantazja” oczami prof. Szymanowicza

W piątek w Muzeum Narodowym w Gdańsku (Oddział Etnografii) uroczyście otwarto wystawę pt. Wdzięk i fantazja. Moda i reklama w PRL-u w twórczości fotograficznej Zbigniewa K. Wołyńskiego, której kuratorem jest prof. UAM dr hab. Maciej Szymanowicz. Wystawa opowiada o Zbigniewie K. Wołyńskim, jednym z najoryginalniejszych polskich fotografów mody i reklamy.

Zbigniew K. Wołyński był fotografem wyznaczającym trendy w rodzimym środowisku twórców reklamy, jednocześnie w jego postawie i specyfice warsztatu można ujrzeć odbicie szeregu uwarunkowań i konteksty funkcjonowania ówczesnych fotografów nakierowanych na cele komercyjne.

Do wystawy została przygotowana obszerna monografia pod redakcją prof. dr. hab. Macieja Szymanowicza, której prezentacja i promocja jest zaplanowana na maj. Opracowanie twórczości Zbigniewa K. Wołyńskiego jest fragmentem prowadzonych przez Profesora szerszych badań nad historią fotografii reklamowej po II wojnie światowej.

Wystawa zdążyła już odbić się szerokim echem w mediach, poniżej z uwagi na modowe zainteresowania wielu studentów naszego Wydziału zamieszczamy linki do opracowań dotyczących wystawy, które zamieściły redakcje „Vogue”, „Elle” i „Wysokich Obcasów”.

Źródło: WP-A

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze