reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Wędrówka po Kaliszu ze Stefanem Szolc-Rogozińskim

W Ratuszu otrzymać można bezpłatnie Questy prowadzące do miejsc związanych ze Stefanem Szolc-Rogozińskim. Do wyruszenia kaliskimi śladami podróżnika zaprasza Informacja Turystyczna.

Quest opowiada o życiu i dokonaniach badacza i obieżyświata, który był organizatorem i kierował pierwszą polską (choć naszego kraju nie było wówczas na mapie) ekspedycją badawczą do Afryki. Wyruszyła ona w stronę Czarnego Lądu 13 grudnia 1882 roku. Rogoziński kreował wyprawę jako misję narodową, której celem miało być zwrócenie uwagi świata na Polaków.

Autorem questu jest Piotr Sobolewski, kaliski przewodnik turystyczny i popularyzator dziejów naszego miasta.

Ilustracje wykorzystane w broszurce, to prace Adama Polkowskiego, pochodzące z komiksu wydanego przez Miasto z okazji obchodów Roku Stefana Szolc-Rogozińskiego w Kaliszu (2017). Więcej o obchodach: tutaj

Wydanie questu (jest to wersja uzupełniona i poprawiona) nastąpiło w „przeddzień” uroczystego przeniesienia doczesnych szczątków Stefana Szolc-Rogozińskiego z Paryża do Kalisza. Dokładne informacje dotyczące zbliżających się uroczystościach (10 października 2023 r.) znajdują się w osobnej informacji.   

Publikacja wydana została przez Miasto Kalisz.

Źródło: Miasto Kalisz, fot.: Wikimedia Commons [CC]

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze