baner_AK
reklama-SWWS

Weekend Seniora z Kulturą

Z okazji „Weekendu Seniora z Kulturą” Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka kaliszanom powyżej 60. roku życia oferuje przez dwa dni możliwość zdobycia bezpłatnej karty bibliotecznej.

Karta Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu upoważnia do korzystania z 11 placówek w naszym mieście i darmowego dostępu do atrakcyjnego księgozbioru. W zbiorach Biblioteki seniorzy odnajdą ciekawe książki papierowe, w tym także te z dużą czcionką, przeznaczone dla osób z problemami wzrokowymi. Dla swoich czytelników MBP oferuje również kilkaset audiobooków, czyli książek mówionych, których można słuchać podczas chwili relaksu, jazdy samochodem czy innych domowych czynności. Kaliskim seniorom, którzy chętnie korzystają ze smartfona i komputera, karta biblioteczna umożliwia dostęp do książek elektronicznych z takich platform jak Legimi, Ebookpoint Biblio i IBUK Libra. Podczas wizyty w filiach kaliskiej Biblioteki dla czytelników dostępne są również wystawy: historyczne, literackie, artystyczne, co zachęca do wypożyczania książek w kilku filiach MBP.

Kaliska Biblioteka zaprasza do korzystania z jej usług nie tylko podczas „Weekendu Seniora z Kulturą”, ale przez dwa dni, w piątek i sobotę, stwarza wszystkim osobom powyżej 60. roku życia okazję zdobycia karty bibliotecznej całkowicie bezpłatnie. W piątek, 30 września, wszystkie filie Biblioteki są czynne w godzinach 8.00-16.00. W sobotę, 1 października, czynna jest tylko Filia nr 16 przy ul. Wyszyńskiego 15, w godz. 9.00-14.00.

„Weekend Seniora z Kulturą” – to akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Źródło: MBP w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze