Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Weekend sportowych emocji. Mistrzostwa Polski Masters już w czerwcu

Legendy polskiej piłki ręcznej na jednym z największych handballowych wydarzeń w naszym kraju. Po raz trzeci do Kalisza zawitają Mistrzostwa Polski Masters. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 10-12 czerwca.

Małgorzata Rola, była reprezentantka Polski i zawodniczka lubelskiego klubu oraz Bartosz Jurecki, były kadrowicz i medalista mistrzostw świata. Prawdopodobnie takie gwiazdy szczypiorniaka zobaczymy już w czerwcu na kaliskich parkietach. Rodzinna atmosfera oraz duch rywalizacji sportowej będą towarzyszyły zespołom z całej Polski. Dziś w kaliskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa. Udział wzięli w niej organizatorzy, przedstawiciele władz piłki ręcznej oraz Miasta Kalisza. 

Podziękowania wobec współorganizatorów oraz sponsorów przedstawił prezes Stowarzyszenia KPR Szczypiorno, Jarosław Łuczak:

Po raz trzeci dostaliśmy od Polskiego Związku Piłki Ręcznej możliwość organizacji Mistrzostw Polski Masters, największej tegorocznej imprezy sportowej w Kaliszu. Chciałbym podziękować za wsparcie finansowe władzom miasta Kalisza, Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości, prezesowi MKS Kalisz Błażejowi Wojtyle, dyrektorowi Technikum im. Św. Józefa, księdzu Adamowi Krasce, gminie Nowe Skalmierzyce, gminie Gołuchów i staroście kaliskiemu. Impreza rozpocznie się akredytacją oraz pokazowym meczem szmacianką na trawie. Rozgrywki będą obywały się na pięciu halach sportowych. Jesteśmy przygotowani do przyjęcia 50 drużyn, w tej chwili zgłosiły się 24 zespoły. Turniej będzie w pięciu kategoriach wiekowych – kobiety +35, mężczyźni +35, +45, +50 i +55. Po całej imprezie będziemy mieli pięciu mistrzów Polski”.

– powiedział Jarosław Łuczak, prezes Stowarzyszenia KPR Szczypiorno Kalisz

Wśród uczestników konferencji głos zabrał także Bogdan Sojnik, odpowiedzialny za finanse wiceprezes związku Piłki Ręcznej w Polsce:

„Chciałbym podziękować władzom miasta i organizatorom za to, że w tych trudnych czasach podjęli się organizacji Mistrzostw Polski Masters. Kalisz, a w zasadzie Szczypiorno, to kolebka polskiej piłki ręcznej. To w jakiś sposób położyło podwaliny pod to, że Kalisz ma piłkę ręczną na najwyższym poziomie. Mistrzostwa Mastersów tradycyjnie odbywają się już Kaliszu, trzecie po dwuletniej przerwie. Sądzę, że jest to ciekawa impreza z tego względu, że takie rozgrywki zaczynają mieć rangę Mistrzostw Europy”.

– dodał Bogdan Sojkin, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Mimo niełatwych czasów, Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski wyraził zadowolenie z możliwości goszczenia takiej imprezy w naszym mieście:

„Bardzo się cieszę, że taka impreza w Kaliszu będzie się odbywać, pomimo ciężkich czasów jakie nastały dla samorządów. Wydarzenie wpisuje się idealnie w kaliskie klimaty piłki ręcznej. Mamy ekstraklasowy zespół oraz jest to także element tożsamości naszego miasta. Wszyscy wiemy, że szczypiorniak powstał w Szczypiornie, które teraz jest częścią Kalisza. Liczmy na fajną imprezę. Około 500 osób przyjedzie do Kalisza. Liczymy na bardzo rodzinną atmosferę na hali. Będzie to gratka dla kibiców”.

– Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza

Podczas meczów będą odbywać się także licytacje organizowane przez Fundację „Klucz”. Do zdobycia będzie między innymi oficjalna koszulka imprezy. 

Szczegóły dotyczące rejestracji zawodników i drużyn oraz regulamin konkursu dostępne są pod adresem internetowym.


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze