baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Weekendowe interwencje strażaków

Orkan Nadia, który nawiedził Polskę w miniony weekend, sprawił także dużo problemów w naszym rejonie. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej odnotowała 93 zdarzenia związane z silnym wiatrem, który przeszedł nad Kaliszem i powiatem kaliskim.

28 zdarzeń dotyczyło uszkodzeń budynków, z czego 11 to dachy obiektów mieszkalnych. Większość interwencji obejmowała powalone konary i drzewa tarasujące przejazd. Trzeba było także udzielić pomocy Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Liskowie, gdzie dostarczono agregat prądotwórczy. Zdarzały się również przypadki pożarów sadzy w kominach. Do działań rozdysponowano łącznie 172 zastępy Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Rajsko w Gminie Opatówek, gdzie silne podmuchy zerwały fragment dachu na budynku kurnika, w którym to znajdowało się blisko 28 tysięcy sztuk tygodniowych kurcząt. Naderwana część dachu została zdjęta przez strażaków. W Kaliszu zabezpieczono dachy budynków mieszkalnych przy ulicy Złotej, Chopina oraz Kościuszki.

Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze