baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Weekendowi Kopacze zwycięzcami Pucharu Kalisza w piłce nożnej sześcioosobowej!

Już po raz piąty odbył się Puchar Kalisza w piłce nożnej sześcioosobowej. Tym razem zwycięzcami turnieju byli Decathlon Weekendowi Kopacze. Ekipa Kopaczy zdobyła to trofeum po raz drugi w swojej historii, powtarzający wynik z 2019 roku.

W turnieju wzięło udział 12 zespołów podzielonych na 2 grupy. W grupie A najlepiej poradziła sobie drużyna FC Ponalewce. 4 zwycięstwa i remis dały jej 13 punktów. Drugą lokatę z 3 zwycięstwami na koncie i 9 punktami zajął Athletic Górnośląska. Trzecie miejsce zajęła ekipa Myjni Pod Brzozą, a czwarte Galactic Kalisz – obie z dorobkiem 7 punktów. Do dalszej części turnieju nie awansowały Kalisz Saint Germain (4 pkt) i Abidos Volium Kalisz (3 pkt).

Grupę B zwyciężyła z kolei drużyna AZP Poster Kalisz z dorobkiem 12 punktów. Kolejne miejsca zajęły: Decathlon Weekendowi Kopacze (9 pkt), FC ZOO (6 pkt), Rykoszet FC (6 pkt), FC New Boys G-PRO Eco Energy (3 pkt) i Mawo (2 pkt). W ćwierćfinałach Athletic Górnośląska pokonał 2:0 FC ZOO po golach Kacpra Janika i Michała Walczaka; AZP Poster Kalisz pokonał Galactic Kalisz po golach Bartosza Cieślaka (Galactic), Łukasza Szymańskiego (AZP) i Krzysztofa Kojdy (AZP – gol decydujący na kilka sekund przed końcem spotkania); Decathlon Weekendowi Kopacze pokonali 2:1 Myjnię Pod Brzozą. Oba gole dla zwycięzców zdobył Paweł Lisiecki, natomiast dla Myjnia trafił ich bramkarz – Maciej Pisarski; Rykoszet FC w derbowym starciu pokonał 4:1 FC Ponalewce po golach Marcina Lisieckiego i hattricku Przemysława Samulaka. Honorowe trafienie dla FCP zanotował Emil Bartoszek.

Pierwszy półfinał został rozegrany przez Athletic Górnośląską i AZP Poster Kalisz. Prowadzenie dla AZP dał Łukasz Szymański po znakomitym rajdzie przez całe boisko i skutecznym wykończeniu akcji. Wynik na 2:0 ustalił w końcówce meczu Mariusz Czerniak.

W drugim półfinale oglądaliśmy starcie Rykoszet FC z Decathlon Weekendowymi Kopaczami. Jonatan Celer i Bartosz Świtalski w regulaminowym czasie gry dali remis 1:1, a później były epickie rzuty karne. W trwającej kilkanaście serii bitwie na strzały z dziewiątego metra było wszystko – gole, skuteczne parady bramkarzy, uderzenia w słupek i poprzeczkę, powtórzone rzuty karne z uwagi na oderwanie przez bramkarzy stopy od linii bramkowej. Ostatecznie skuteczniejsi okazali się zawodnicy Decathlon Weekendowych Kopaczy.

W meczu o trzecie miejsce dublet Marcina Lesickiego i gol Jonatana Celera dał zwycięstwo 3:0 Rykoszet FC. Finał był jednostronnym widowiskiem, a zdecydowanie lepszą ekipą byli Decathlon Weekendowi Kopacze. Dwa szybkie gole Bartosza Świtalskiego i Jana Budzińskiego ustawiły mecz, sprawiły że AZP musiało zaryzykować, a na to tylko czekali Kopacze. Kolejne dwa gole Pawła Lisieckiego i trafienie Bartosza Świtalskiego dały zwycięstwo 5:0 i na koniec zawodów to kapitan Decathlon Weekendowych Kopaczy – Oliwer Michalak – mógł podnieść Puchar Kalisza. Ekipa Kopaczy zdobyła to trofeum po raz drugi w swojej historii, powtarzający wynik z 2019 roku.

W zwycięskiej drużynie wystąpili:

Krzysztof Walczak

Michał Andrzejak

Jan Budziński

Oliwer Michalak (c)

Paweł Lisiecki

Konrad Bugajny

Bartosz Świtalski

Adam Garifow

Wiktor Chląd

Najlepszym strzelcem turnieju został Paweł Lisiecki (Decathlon Weekendowi Kopacze) – 7 goli. Najlepszym bramkarzem – Krzysztof Walczak (Decathlon Weekendowi Kopacze).

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze