Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Węgiel dla kaliszan

Miasto Kalisz, korzystając z proponowanego przez rząd rozwiązania, włączy się w akcję dystrybucji węgla wśród najbardziej potrzebujących mieszkańców.

Pomożemy kaliszanom, korzystając z rządowej oferty. Dzięki temu zwiększymy dostępność węgla na lokalnym rynku. Razem z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, które w Kaliszu będzie odpowiadać za pozyskanie i dystrybucję węgla, analizujemy sytuację. – Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski

Samorząd zamierza nabyć taką ilość węgla, aby zapewnić żelazną rezerwę paliwa grzewczego dla tych mieszkańców, którzy nie są w stanie pozyskać go na własną rękę.

Węgiel będziemy dystrybuować po możliwie najniższych kosztach. Złoży się na nie cena zakupu, transportu i przeładunku oraz minimalna marża w wysokości 1%, do której spółkę obliguje obowiązujące prawo – tłumaczy prezes zarządu PWiK Jacek Konopka.

Węgiel dla kaliszan zostanie zakupiony możliwie jak najszybciej. Jego dystrybucja powinna zacząć się w najbliższych tygodniach. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze