Wernisaż „RHIZOPOLIS” Joanny Rajkowskiej i Andrew Dixona

Wernisaż „RHIZOPOLIS” Joanny Rajkowskiej i Andrew Dixona zgromadził liczną publiczność w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina. Jest to trzecia, po Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki i BWA w Bydgoszczy, odsłona tego projektu. 

Po oficjalnym otwarciu w przestrzeni samej wystawy publiczność zgromadzona w Galerii mogła uczestniczyć w spotkaniu z artystami w Zielonej Strefie Galerii. Joanna Rajkowska zaprezentowała nam krótki film o genezie samego projektu „Rhizopolis”. Z kolei Andrew Dixon odniósł się do prezentowanego zapisu performansu pt. „Mroczne przesilenie”, którego obraz i dźwięk stanowią istotną część kaliskiej prezentacji „Rhizopolis”. Głos tego wieczoru zabrała także sama natura, obdarzając nas strumieniami deszczu, który jest ważnym spoiwem ryzosfery.

Przypominając klimat czwartkowego wieczoru w Tarasinie, zachęcamy Was wszystkich do otwarcia się na spotkanie z „Rhizopolis”. Wystawa prezentowana będzie do 20 listopada.

źródło: galeria Tarasin

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze