baner_AK
reklama-SWWS

Wernisaż wystawy malarstwa Marty Piotrowskiej-Kowalczyk

Dnia 25 listopada o godzinie 18.30, w Galerii im. prof. Andrzeja Niekrasza na WP-A UAM odbędzie sie wernisaż wystawy malarstwa Marty Piotrowskiej-Kowalczyk pt. „mind[e]scape”. W galerii zaprezentowane zostaną obrazy z lat 2021-2022. Tematem ich jest krajobraz, zarówno zewnętrzny jak i wewnętrzny.

Marta Piotrowska-Kowalczyk (ur. 1984 r.) jest malarką pochodzącą z Kalisza i tutaj też pracującą. Szczególnym sentymentem darzy pejzaż abstrakcyjny, jako że pozwala on jej połączyć zamiłowanie do krajobrazu i wewnętrzną refleksję. Pracuje głównie w technice malarstwa akrylowego. Największą inspirację czerpie z natury – to właśnie otaczający świat prowokuje pytania, na które odpowiedzi szuka w swoich pracach. Artystka tkwi w świecie krajobrazu zarówno tego zewnętrznego jak i tego wewnętrznego: ten zewnętrzny (landscape) daje jej warsztat i jest filtrem, przez który przepuszcza to, co tkwi w człowieku – jego wewnętrzny krajobraz (mindscape), szczególnie te jego zakamarki, które dają schronienie (mindescape). Jej prace to głęboko emocjonalna, ekspresyjna mapa ludzkiego umysłu. Ta fuzja człowieka ze światem ma na celu na nowo zespolić go z tym, czego częścią powinien był pozostać. Autorka z nadzieją próbuje zrozumieć złożoność ludzkiej natury stosując analogię mikro/makro względem człowieka jako fragmentu, a zarazem całości świata. Prywatnie Marta jest częścią klasycznej polskiej komórki rodzinnej 2+1+pies, a trzyletnia córka Hela pochłania znaczną część jej uwagi.

źródło: WP-A UAM

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze