reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Weź udział w Warsztatach Muzyki Liturgicznej

Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Diecezji Kaliskiej oraz Chór Bazyliki Kaliskiej zapraszają serdecznie do wzięcia udziału w Warsztatach Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w dniach: 17, 18, 19 marca 2023 r. w Technikum im. św. Józefa w Kaliszu. Podobnie jak w ubiegłym roku, warsztaty poprowadzą uznani kompozytorzy muzyki liturgicznej, panowie: Paweł Bębenek i Piotr Pałka.

potkanie w Kaliszu jest kolejną odsłoną całego cyklu warsztatów,  jakie muzycy prowadzą na terenie całego kraju. W ten wyjątkowy czas Wielkiego Postu, przed świętem patrona Diecezji Kaliskiej – Świętego Józefa, będziemy rozwijać umiejętności wokalne, a tegorocznym tematem warsztatów jest fragment pieśni ku czci św. Józefa: „Z nami chwałę niebo całe”.

Warsztaty rozpoczną się w piątek, 17 marca o godz. 16.00 od Mszy Świętej w kaplicy kaliskiego Wyższego Seminarium Duchownego.

W sobotę 18 marca po całym dniu treningu, przewidziano udział uczestników o godz.18.30 we Mszy Świętej w Katedrze pw. św. Mikołaja Biskupa.

Zwieńczeniem warsztatów będzie Eucharystia w Bazylice św. Józefa, w niedzielę 19 marca o godz.12.30. 

Otwartość na drugiego człowieka, niesamowita charyzma kompozytorów oraz Ich głęboka duchowość, przekładają się na bardzo przystępną, a jednocześnie profesjonalną formę rozwijania i doskonalenia umiejętności wykonania śpiewu liturgicznego. Warsztaty skierowane są zarówno do osób rozpoczynających przygodę ze śpiewem, jak i dla bardziej zaawansowanych wykonawców muzyki sakralnej: chórów parafialnych, organistów, członków schol oraz katechetów. Forma warsztatów połączonych z modlitwą Eucharystyczną daje również możliwość przeżycia głębokich duchowych rekolekcji w oparciu o rozwój pasji do muzyki i śpiewu. Osoby, które nie będą brały udziału w warsztatach zapraszamy serdecznie do włączenia się we wspólną modlitwę Eucharystyczną każdego dnia warsztatów.

Szczegóły znajdują się na plakacie oraz na stronie Technikum im. św. Józefa.

Zapisy przyjmowane są elektronicznie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfRbiIbK-gWZwnr59vsxJcfI3VG3l5sUyivNI8aZIEN_lCnlA/viewform?usp=sf_link (link dostępny na stronie Technikum)

Wszelkie pytania można kierować na adres: warsztaty.kalisz@gmail.com.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze