Redakcja portalu Latarnik Kaliski życzy w tym świątecznym czasie radosnych i rodzinnych świąt! 👨‍👩‍👧‍👦 Spędźcie je bezpiecznie w gronie najbliższych osób w spokoju i zdrowiu, a przede wszystkim pośród gwarnych rozmów oraz uśmiechów, by w kolejny rok wejść z optymizmem i nadzieją! 🎄 Zbierzcie siły, odpocznijcie i razem z nami podtrzymujcie światło Latarnika! Wszystkiego dobrego i góry prezentów - niekoniecznie tych materialnych! 🎅

Wiązanki kwiatów w przeddzień 153. rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego

Prezydent Krystian Kinastowski oraz przedstawiciele Kaliskiej Rady Pamięci Narodowej - Grażyna Dziedziak i Janusz Sibiński złożyli wiązanki kwiatów przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego, w przeddzień 153. rocznicy urodzin marszałka.

Marszałek Józef Piłsudski odwiedził Kalisz trzykrotnie. W trakcie wizyt zawsze spotykał się z mieszkańcami miasta i żołnierzami, którzy pod jego dowództwem walczyli o Polskę. Podczas trzeciego, ostatniego pobytu w Kaliszu, 7 sierpnia 1927 roku, w sali sesyjnej ratusza marszałek otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta.

Pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego został odsłonięty 6 grudnia 2018 r., znajduje się przy al. Wolności, która do 1939 roku nosiła imię Aleksandry Piłsudskiej.

Ze względu na trwającą pandemię, uroczystości miały charakter kameralny.

 

Źrodło: UM Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Latarnik24

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter