Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Wiceminister Sportu w Kaliszu

Wiceminister Sportu i Turystyki Piotr Borys odwiedził Kalisz i wystąpił na krótkiej konferencji prasowej z posłem Mariuszem Witczakiem, radną województwa wielkopolskiego Marzeną Wodzińską oraz kandydatem na prezydenta Kalisza Piotrem Łuszczykiewiczem.

Piotr Borys zapowiedział podczas niej nowy program ministerstwa skierowany dla samorządów, jako jednostek prowadzących szkoły. Każda szkoła, która zdecyduje się na otwarcie swoich hal i boisk po zajęciach lekcyjnych w tygodniu oraz w weekendy będzie mogła liczyć na centralne dofinansowanie dla nauczycieli wf-u, którzy sprawowaliby opiekę nad dziećmi w tych dodatkowych godzinach. Piotr Łuszczykiewicz zapowiedział, że jeśli wygra zbliżające się wybory prezydenckie, to kaliskie szkoły przyłączą się do tego programu.

Piotr Borys zapowiedział, że spółki skarbu państwa w dalszym ciągu będą finansować sport wyczynowy, gdyż jego zdaniem jest to niezbędne dla jego rozwoju. Pieniądze jednak, zdaniem Borysa, powinny być wydatkowane w sposób przejrzysty i racjonalny. Przykładem takiej racjonalności miałoby być wspieranie lokalnych klubów przez firmy, które mają swoje siedziby bądź obszar działania na danym terenie. Wspominał on także niedawną rozmowę z ówczesnym prezesem KKS-u Kalisz Robertem Trzęsałą. Zasugerował, że miasto powinno w większym stopniu niż dotychczas finansować klub.

Radna Marzena Wodzińska wspomniała o działaniach związanych ze sportem, podejmowanych przez województwo wielkopolskie. Wręczyła także raport podsumowujący mijającą kadencję w tym zakresie.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze