Wicemistrzostwo dla Akademii Kaliskiej w piłce ręcznej

Srebrny medal wywalczyła reprezentacja Akademii Kaliskiej, podczas Akademickich Mistrzostw Polski mężczyzn w piłce ręcznej. Studenci kaliskiej uczelni otrzymali również nagrody indywidualne – najlepszym bramkarzem turnieju został Patryk Foluszny, a najlepszym strzelcem Artur Klopsteg.

Turniej finałowy, z udziałem 15. drużyn, był rozgrywany od piątku w Katowicach. Reprezentacja Akademii Kaliskiej w swojej grupie odniosła trzy zwycięstwa: z Politechniką Łódzką 43:15, z Politechniką Opolską 27:26 i z warszawską Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego 26:16.

Zwycięstwo nad Politechniką Opolską było ogromnym zaskoczeniem, gdyż w składzie tej drużyny znalazło się 13 zawodników reprezentujących superligową Gwardię, a na ławce trenerskiej zasiadł Rafał Kuptel – szkoleniowiec tej drużyny. Z kolei kaliska drużyna zagrała w 7-osobowym składzie, a na parkiecie zachwycał Kamil Adamski, który zdobył 10 bramek.

W ćwierćfinale Akademia Kaliska pokonała Uniwersytet Zielonogórski 30:22, a w półfinale okazała się lepsza od Uniwersytetu Marii Skłodowskiej Curie z Lublina, wygrywając 25:15. W finale ponownie spotkały się drużyny z Kalisza i Opola, które stworzyły fantastyczne widowisko – tym razem wygrali podopieczni Rafała Kuptela 23:22.

„Srebrny medal nas cieszy, ale pozostał niedosyt, ponieważ na pierwsze prowadzenie w meczu finałowym Politechnika wyszła w ostatniej minucie spotkania” – mówi Jakub Banasiak, trener reprezentacji Akademii Kaliskiej. „Chciałbym podziękować zawodnikom, którzy w ciągu trzech dni rozegrali sześć meczów, po 50. minut! Byli więc bardzo mocno obciążeni, ale fantastyczną pracę wykonali fizjoterapeuci – oczywiście studenci Akademii Kaliskiej. Co ważne, wszyscy moi zawodnicy zapowiedzieli, że w przyszłym roku zrewanżujemy się Gwardii Opole!”

„Ten turniej to wspaniała przygoda, która zakończyła się sukcesem. Przywieźliśmy do Kalisza okazały puchar oraz srebrne medale, w tym jeden dla rektora Akademii Kaliskiej, profesora Andrzeja Wojtyły. W ten sposób chcieliśmy podziękować za doping i zaangażowanie. Wsparcie rektora dla studentów uprawiających sport jest niezmiernie ważne i wiem, że nie wszyscy mogą na takie liczyć” – dodaje Kamil Adamski.

Kaliska reprezentacja Akademii Kaliskiej uczestniczyła w turnieju finałowym w składzie: Patryk Foluszny (najlepszy bramkarz turnieju), Artur Klopsteg (najlepszy strzelec turnieju), Jakub Przybylski (kapitan drużyny), Mikołaj Przybylski, Mateusz Wojciechowski, Szymon Wojciechowski, Adam Frankowski, Kamil Adamski, Konrad Pilitowski, Jakub Banasiak (trener), Michał Bałwas (kierownik drużyny), Łukasz Stępień (fizjoterapeuta), Jakub Bielak (fizjoterapeuta).

Źródło: Akademia Kaliska


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze