baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Wiceprezydent i radni Miasta Kalisza w Hamm

Wiceprezydent Mateusz Podsadny oraz radni: Karolina Sadowska i Sławomir Lasiecki, reprezentowali Kalisz podczas tegorocznych obchodów święta Miasta Hamm. Tradycyjny raut miejski, który 16 maja zgromadził grono zaangażowanych w życie miasta osób, upamiętniający założenie miasta w 1226 roku, był najbardziej uroczystym punktem programu wizyty w Hamm.

Dwudniowy pobyt w partnerskim mieście obejmował jednak także spotkania robocze z obszaru spraw społecznych. Tematem spotkań była zarówno polityka senioralna i prorodzinna. Mieszkanie wzorcowe, które delegacja miała okazję zwiedzić pierwszego dnia pobytu, przedstawia innowacyjne rozwiązania usuwające wszelkie bariery architektoniczne i ułatwienia w codziennym życiu osobom o ograniczonej sprawności. Kolejnego dnia odbyło się spotkanie dotyczące współpracy, jaką miasto Hamm prowadzi z seniorami.

Kolejnym istotnym tematem była polityka prorodzinna, intensywnie rozwijana od lat. Hamm dąży do tego, by stać się najbardziej przyjaznym dla rodzin miastem w Niemczech. By to osiągnąć, budowane są nowe przedszkola, remontowane starsze budynki, w planach jest otwarcie urzędu oferującego pod jednym dachem wszelkie potrzebne rodzinom usługi, zarówno stacjonarnie, jak i elektronicznie. Kaliszanie odwiedzili także jedno z przedszkoli o profilu sportowym oraz kilka z licznych placów zabaw.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Źródło: UMK

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze