baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Widzę, wierzę, wyruszam – czyli siódma Sztafeta Wiary

Widzę, wierzę, wyruszam – pod taki hasłem w sobotę, wczesnym rankiem po raz siódmy z Kostowa wyruszyła Sztafeta Wiary. Uczestnicy podczas ponad 40 km drogi rozważali drogę krzyżową Jezusa Chrystusa, zmagając się z własnymi słabościami i zmęczeniem.

Sztafeta wiary rozpoczęła się od wspólnej Eucharystii, która była sprawowana w kościele parafialnym w Kostowie. Mszy św. przewodniczył ks. Dariusz Brylak – proboszcz parafii pw. Świętego Augustyna w Kostowie oraz pomysłodawca i organizator Sztafety Wiary. 

Pątnicy podejmując trud drogi, zmierzali na Górę Krzyża Jubileuszowego pod Ostrzeszowem. Na trasie zostały wyznaczone także kościoły stacyjne: Siemianice (Św. Idzi), Opatów (Św. Florian), Donaborów (Św. Marcin), Świba (Św. Katarzyna), Kierzno (Wniebowzięcie NMP), Mikorzyn (Św. Idzi), Kochłowy (Św. Katarzyna), Parzynów (Św. Mikołaj). 

Tegoroczne rozważania drogi krzyżowej były inspirowane nauczaniem papieża Franciszka i nawiązywały do obecnej sytuacji w Ukrainie.

źródło: Radio Rodzina Kalisz, fot.: ks. Mateusz Puchała

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze