Wieczór autorski z Antonim Liberą

Wybitny polskim pisarz, autor bestsellerowej książki Madame, jedna z najciekawszych osobowości polskiej kultury współczesnej Antoni Libera przyjedzie do Ostrowa. Spotkanie autorskie zaplanowano na 15 października.

Okazją do spotkania jest wydana przez Instytut Literatury w Krakowie monografia twórczości A. Libery „W cieniu marnego czasu”, której autorem jest ostrowianka dr Małgorzata Juda-Mieloch. ,,Biogram Antoniego Libery wymyka się prostej formule encyklopedycznej wizytówki. Z pewnością w powszechnej świadomości funkcjonuje dziś przede wszystkim jako tłumacz i znawca twórczości Samuela Becketta oraz autor bestsellerowej powieści Madame.Wprowadzenie jej do kanonu lektur dla uczniów szkół średnich najprawdopodobniej ów stan rzeczy usankcjonuje. Z kolei dorobek Antoniego Libery w dziedzinie przyswajania kulturze polskiej dzieł irlandzkiego noblisty i ich popularyzacji pozostaje bez precedensu; nie dziwi więc, że autor Czekając na Godota nazywał go swoim ambasadorem nie tylko w Polsce, lecz w całej w Europie Wschodniej’’ – mówi dr M. Juda-Mieloch.

Wieczór autorski z A. Liberą zaplanowany został na 15 października (piątek) o godz. 17.00 w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolski. ,,Zapraszamy do udziału w nim nauczycieli przedmiotu lub innych zainteresowanych dobrą literaturą mieszkańców powiatu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną i związaną z tym konieczność dostosowania się do obostrzeń, zainteresowanych udziałem proszę o zgłoszenie się do Biura Promocji i Relacji Społecznych w Starostwie Powiatowym tel. 62 737 84 76 lub mailem: promocja@powiat-ostrowski.pl’’ – mówi Paweł Rajski Starosta Ostrowski.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wlkp.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter