baner_AK
reklama-SWWS

Wieczór kobiet na temat leczenia nowotworów

Prof. Dawid Murawa, chirurg onkolog, prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej był gościem kolejnego z cyklu Wieczorów kobiet. Spotkanie na temat profilaktyki i nowoczesnych metod leczenia chorób nowotworowych zostało zorganizowane przez Kaliską Radę Kobiet. 

Prof. Dawid Murawa, chirurg onkolog, prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, jest kierownikiem Katedry Chirurgii i Onkologii, Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielona Góra, wykładowcą Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Kieruje Kliniką Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Jest konsultantem naukowym Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala w Środzie Wielkopolskiej oraz Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala w Pleszewie. Laureatem wielu nagród, członkiem licznych towarzystw naukowych, autorem kilkuset publikacji i wykładów z zakresu chirurgii onkologicznej przewodu pokarmowego oraz gruczołu piersiowego. Prekursorem nowoczesnych metod w chirurgicznym leczeniu onkologicznym w Polsce.

Spotkanie było okazją do rozmowy o profilaktyce oraz najnowszych osiągnięciach w leczeniu nowotworów. Działania samorządu z zakresu profilaktyki omówił wiceprezydent Mateusz Podsadny. Dzięki obecności pracowników Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta, kaliszanki mogły podczas spotkania zarejestrować się na badanie mammograficzne finansowane przez Miasto. 

„Wieczór kobiet – o zdrowiu” wzbogacił występ Rozalii Piątkowskiej, uczennicy Technikum Budowy Fortepianów im. A. Fibigera. Instrument, stojący w Villi Calisia fortepian Calisia, przygotował nauczyciel Technikum – Marcin Kaftanowicz.„Wieczory kobiet” to cykl spotkań promujących kaliszanki i prezentujący tematy istotne dla kobiet. Spotkania są otwarte. Informację o kolejnych można uzyskać na stronie FB Kaliska Rada Kobiet. 

Tekst Kaliska Rada Kobiet 
Fot. Kancelaria Prezydenta Miasta 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze