baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Wieczór kobiet z ekonomią

19 kwietnia 2023 roku w gościnnych progach Villi Calisia miał miejsce kolejny z cyklu Wieczór Kobiet. Tym razem tematem spotkania były „Kobiety w ekonomii”, a pretekstem do jego zorganizowania była 150. rocznica szkolnictwa handlowego i ekonomicznego w Kaliszu.

Zaproszono trzy prelegentki, łączy je to, że są absolwentkami kaliskiego Ekonomika i ich życiowa droga związana była z księgowością, ekonomią i finansami: dr Anna Matuszewska, Irena Sawicka i prof. dr hab. Maria Trojanek.

Prelegentki opowiedziały o swojej życiowej drodze, przedstawiły niezwykle bogaty życiowy dorobek. Zastanawiały się, czy świat finansów to świat kobiet. Nie zabrakło gorzkich refleksji na temat konieczności poświęceń i rezygnacji z części życia rodzinnego, by osiągnąć wymarzony cel. Padły liczby, procentowe wyliczenia i statystyczne fakty na temat pracy kobiet, płac kobiet i ich kariery zawodowej.
Jednak to spotkanie zakończyło się bardzo optymistycznie – najlepszy czas jest TERAZ, a z prywatnego słownika należy wymazać słowa nie da się.

Spotkanie odbyło się przy wypełnionej po brzegi sali, panowała przyjacielska atmosfera, a kuluarowe rozmowy trwały do późnego wieczora. Wszak była to okazja do spotkania po latach dyrektorów i nauczycieli (przybyli dyr. Artur Żłobiński i dyr. Stanisław Dobrowolski), dawnych nauczycieli i kolegów ze szkolnej ławy. Rozmowę poprowadziła Izabella Galuba-Bryja.

Źródło: Miasto Kalisz

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze