reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Wiedza pożarnicza sprawdzona

W dniu 21 kwietnia 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Liskowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W wydarzeniu udział wzięli uczestnicy wraz z opiekunami, Pani  Maria Krawiec Wójt Gminy Lisków oraz komisja, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem  konkursu. Po eliminacjach szkolnych swoją wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej sprawdziło 18 uczniów z różnych grup wiekowych ze szkół podstawowych w Liskowie, Strzałkowie, Zakrzynie, Ciepielewie oraz Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie. Testy były podzielone na trzy kategorie wiekowe.

Grupa I –  klasy I-IV szkoły podstawowej

Grupa II – klasy V-VIII szkoły podstawowej

Grupa III – szkoła ponadpodstawowa

Skład komisji:

Mieczysław Trawkowski – przewodniczący

Katarzyna Lazarek – sekretarz

Józef Miklas – członek

Przemysław Klimczak – członek

Patrycja Wesołek – członek

Na rozwiązanie testów uczestnicy mieli 30 minut, mimo to każdy uczestnik oddał test przed czasem, co świadczyło o doskonałym przygotowaniu. Na wszystkich uczestników i opiekunów czekał słodki poczęstunek. W trakcie turnieju wyświetlona została prezencja multimedialna, która pokazywała działalność i funkcjonowanie strażaków ochotników z terenu naszej gminy.  Znalazły się na niej zdjęcia m.in. z akcji ratowniczych.

Wyniki:

Grupa I

I miejsce – Wiktor Werbiński – Szkoła Podstawowa w Strzałkowie

II miejsce – Filip Ignaszak – Szkoła Podstawowa w Liskowie

III miejsce – Antoni Miklas – Szkoła Podstawowa w Strzałkowie

Grupa II

I miejsce – Adam Jasiak – Szkoła Podstawowa w Ciepielewie

II miejsce – Szymon Miklas – Szkoła Podstawowa w Ciepielewie

III miejsce – Antonina Waliś – Szkoła Podstawowa w Liskowie

Grupa III

I miejsce – Kacper Woźniak – ZS nr 1 w Liskowie

II miejsce – Krystian Chowański – ZS nr 1 w Liskowie

III miejsce – Jakub Tomaska – ZS nr 1 w Liskowie

Zdobywcy pierwszych dwóch miejsc z poszczególnych grup wiekowych będą reprezentować Gminę Lisków w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się w sobotę 23 kwietnia  2022 r. w Iwanowicach.

Pani Maria Krawiec Wójt Gminy Lisków oraz komisja dziękują uczestnikom za udział w turnieju. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych. Ogromne podziękowania  kierujemy do nauczycieli za perfekcyjne przygotowanie uczniów do eliminacji gminnych. Wysoki poziom wiedzy uczniów wykazany podczas turnieju pozwala z nadzieją patrzeć na udział naszych zawodników w kolejnych jego szczeblach. Dyplomy oraz nagrody dla uczestników, którzy wzięli udział w eliminacjach gminnych zostaną wręczone w dniu zakończenia roku szkolnego.  

Źródło: Urząd Gminy Lisków

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze