baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Większe wynagrodzenia dla radnych i prezydenta

Od 70 do 80%. Tyle pieniędzy mogą zyskać kaliscy radni oraz Prezydent Krystian Kinastowski. Rada Miasta Kalisza jeszcze w grudniu ma zadecydować o podwyżkach. Odbyły się już odpowiednie głosowania w komisjach.

Wynagrodzenie radnych nie jest jednakowe i zależy od pełnionych przez nich funkcji, tj. przewodniczących lub wiceprzewodniczących komisji. Obecnie obowiązująca 1,5-krotność kwoty bazowej zostanie zwiększona do 2,4. Będzie to oznaczało wzrost uposażenia o około 700 zł. Wynagrodzenie radnego zamknie się w kwocie 1700-1800 zł. 

W przypadku Prezydenta Miasta Kalisza jego obecne zasadnicze wynagrodzenie wynosi 5.000 zł. Do tego dochodzi dodatek funkcyjny w wysokości 2.100 zł, dodatek specjalny w wysokości 2.840 zł oraz dodatek za wieloletnią pracę o wartości 9% miesięcznej pensji zasadniczej, która każdego 1 czerwca po danym roku pracy wzrastała o 1%.

Uchwała, która ma wejść w życie z dniem 28 grudnia przewiduje wzrost zasadniczego wynagrodzenia prezydenta do kwoty 10.770 zł. Również dojdzie do tego dodatek funkcyjny w wysokoścu maksymalnej przewidzianej w rozporządzeniu w sprawie wynagrodzenia pracowników samorządowych, dodatek specjalny o wysokości 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i funkcyjnego. Dodatek za wieloletią pracę wzrasta z 9 do 12% z zachowaniem zasady, że co roku będzie się zwiększał o 1% aż do uzyskania 20%. 

Żródło: kalisz.esesja.pl

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze