Wielebny Blues Band zagra w Kaliszu

Już jutro Polski Dzień Bluesa. Z tej okazji w Centrum Kultury i Sztuki wystąpi Wielebny Blues Band – zespół założony w Ostrowie Wielkopolskim grający własne kompozycje.

Polski Dzień Bluesa to święto powstałe z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego na cześć Rileya Bena Kinga (BB King) – amerykańskiego gitarzysty i wokalisty bluesowego urodzonego 16 września 1925 r. W ramach PDB prezentowane są najlepsze zespoły bluesowe w Polsce. W tym roku na scenie CKiS w Kaliszu wystąpi Wielebny Blues Band powstały w 1997 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Grupa gra własne kompozycje do własnych tekstów, które pisze przede wszystkim ks. Arek. Na swoim koncie posiada 4 płyty długogrające. Członkowie zespołu: ks. Arkadiusz Wieczorek „Wielebny” (śpiew, gitara), Jurek Bojszczak „Jurand” (gitara solowa), Piotrek Mamczak (klawisze, harmonijka), Witold „Sitek” Sitkowski (gitara basowa), Artur Obalski „Obal” (perkusja). Występ odbędzie się 16 września o godzinie 19:00.

Źródło: CKiS w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter