Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Wielkanoc z uchodźcami

W niedzielę obchodzono Wielkanoc w tradycji wschodniej. Z tej okazji rektor Akademii Kaliskiej, profesor Andrzej Wojtyła spotkał się z uchodźcami z Ukrainy, mieszkającymi w Domu Studenta Bulionik.

Specjalnie przygotowane świąteczne potrawy oraz uczestników pobłogosławił ksiądz greckokatolicki, Roman Woźniak. Była okazja do wspólnego biesiadowania, rozmów o zdrowiu małych pacjentów doktora Wojtyły oraz wielu pamiątkowych zdjęć. Nasi goście, nie kryjąc wzruszenia, dziękowali za rodzinną, pełną troski i życzliwości atmosferę panującą w Bulioniku. To w dużej mierze zasługa wszystkich pracowników naszego domu studenckiego, na czele z panią kierownik, Katarzyną Kostrzewą, a także wielu wolontariuszy i ludzi wielkiego serca. Im wszystkim przekazujemy podziękowania wraz z najlepszymi życzeniami od naszych ukraińskich gości.

„Te święta symbolizują zwycięstwo dobra nad złem. Wierzymy, jesteśmy przekonani, że dobro zatriumfuje także na Waszej ziemi i Ukraina będzie mogła cieszyć się pokojem. Tymczasem, staramy się pomagać Wam na miarę naszych możliwości, dając nie tylko dach nad głową, ale ciepło, życzliwość i wszelkie możliwe wsparcie”.

powiedział rektor Akademii Kaliskiej, Adnrzej Wojtyła

Źródło: Facebook Akademia Kaliska

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze