Wielki Dzień Pszczół w Gołuchowie

Obchody Wielkiego Dnia Pszczół w gołuchowskim parku-arboretum to coroczne wydarzenie organizowane przez Ośrodek Kultury Leśnej. Odbywa się przy jednym z obiektów Muzeum Leśnictwa – Chałupie – leśniczówce oraz pod wiatą edukacyjną przy stawach.

W tym roku odbędzie się w nadchodzącą niedzielę, 8 sierpnia, w godzinach od 13:00 do 17:00. Podczas trwania imprezy wstęp na wystawy muzealne zlokalizowane na Dybulu jest bezpłatny.

W trakcie obchodów uczestniczyć można w: pokazach bartniczych prowadzonych przez członka Bractwa Bartnego Rafała Liśkiewicza, pokazie tradycyjnego wyrobu świec z wosku pszczelego, warsztatach plastycznych orazmwarsztatach budowy domków dla pszczół.

Ośrodek Kultury Leśnej zachęca do spróbowania swoich sił w grze terenowej z użyciem aplikacji mobilnej oraz do odwiedzenia kiermaszu miodów i wyrobów pszczelarskich.
W wiacie edukacyjnej przy stawach odbędą się dwa spotkania: wykład Jerzego Gnerowicza zatytułowany „Pszczelarstwo w kulturze” oraz prelekcja i warsztaty edukacyjne „Las jako źródło pszczelego pożytku” prowadzone przez dr inż. Magdalenę Frączek z Wydziału Leśnego UR w Krakowie.

 

Źródło: Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie

 

 

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter