Wielkie przełamanie Energi MKS-u Kalisz. Gdańszczanie bez szans

Po czterech porażkach z rzędu w kaliskiej drużynie nastąpił moment zwrotny. Energa MKS Kalisz pewnie ograła gości z Gdańska i zachowała cenne punkty w domu.

Jedyne przejawy dobrej ekipy z Gdańska można było zobaczyć na początku spotkania. Do 9. minuty dwie drużyny grały wyrównane spotkanie, z minimalną przewagą kaliszan wynoszącą 6:5. Od tego momentu do gospodarze coraz pewniej zaczęli przejmować inicjatywę. Gdańszczanie duży problem mieli z czystymi sytuacjami rzutowymi, co na swoją korzyść wykorzystywała Energa MKS – sześć bramek z rzędu od 18. do 23. minuty, co skutkowało wynikiem 17:9. W sytuacjach sam na sam za dużo do powiedzenia nie mieli również bramkarze gości.

Po przerwie, na którą kaliszanie schodzili z wynikiem 19:11, drużyna Wybrzeża również nie mogła dojść do słowa – w ciągu 13 minut rzucili tylko jedną bramkę. Wynik po stronie gospodarzy systematycznie się powiększał. Pod koniec spotkania goście zaczęli toczyć walkę bramka za bramkę, jednak duża zaliczka kaliszan była nie do dogonienia. Energa MKS Kalisz schodziła z parkietu ze zwycięstwem 35:22.

Energa MKS Kalisz – Torus Wybrzeże Gdańsk 35:22 (19:11)