Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Wielkie rozpoczęcie roku Marii Dąbrowskiej

Niezwykle ciekawie zapowiadają się kaliskie obchody Roku Marii Dąbrowskiej. W przygotowanie okolicznościowego programu, zamieszczonego poniżej, włączyły się tradycyjnie instytucje kultury, stowarzyszenia społeczno-kulturalne, placówki administracji rządowej, uczelnie wyższe i szkoły. Znakiem rozpoznawczym projektów dedykowanych autorce „Nocy i dni” będzie logo, opracowane przez Arkadiusza Błaszczyka, kierownika Biblioteki Głównej.

Impulsem do działania  była uchwała Nr LXXI/1016/2023 Rady Miasta Kalisza z dnia 28 grudnia 2023 roku w sprawie ustanowienia roku 2024 w Kaliszu Rokiem Marii Dąbrowskiej. Realizując wynikające z niej postanowienia, wzorem poprzednich lat, Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza wystąpił do instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz placówek oświatowych i szkolnictwa akademickiego, a także do podmiotów powołanych w celu ochrony dziedzictwa narodowego, z zaproszeniem na spotkanie, podczas którego ustalony został skład Komitetu Obchodów Roku Marii Dąbrowskiej w Kaliszu. Do udziału zaproszeni zostali również przedstawiciele Rady Miasta Kalisza.

Podstawowym zadaniem Komitetu było wypracowanie propozycji wydarzeń dedykowanych autorce „Nocy i dni”  oraz realizacja całorocznego, interdyscyplinarnego programu obchodów. Pracami Komitetu kieruje wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, a koordynacja programu powierzona została Wydziałowi Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki.

Pierwszym wydarzeniem, które zainauguruje obchody na terenie Kalisza, będzie wspólny taniec do melodii Waldemara Kazaneckiego – „Walca Barbary” z filmu „Noce i dnie”. Wydarzenie zaplanowane jest na 20 marca br. Spotkajmy się w tym dniu na Głównym Rynku.

Źródło: UM Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze