baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Wielkopolscy sołtysi z okazji ich święta wędrują do Sanktuarium Świętego Józefa

Już jutro odbędzie się VI Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Uroczystość jest okazją spotkania się sołtysów z różnych zakątków Wielkopolski integracji i wymiany doświadczeń. Dziś życzenia z okazji Dnia Sołtysa złożyły również władze powiatu ze starostą, Krzysztofem Nosalem na czele.

11 marca w naszym kraju obchodzony jest Dzień Sołtysa święta, które zwraca uwagę społeczeństwa na rolę sołtysów jaką odgrywają w życiu lokalnych społeczności. Jest także okazją do podziękowania za troskę o sprawy wsi oraz jej mieszkańców. Dzień Sołtysa pokazuje, że sołtysi są nieodłącznym elementem życia społeczności wiejskich, znają potrzeby i możliwości, rozwiązują codzienne sprawy oraz reprezentują sołectwo na zewnątrz.

„VI pielgrzymka sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu to wydarzenie integrujące sołtysów oraz podkreślające wyjątkową rolę jaką pełnią w życiu społeczności wiejskich. Sołtysi to przedstawiciele lokalnych społeczności często aktywizują oraz integrują mieszkańców organizując rozmaite inicjatywy lub przedsięwzięcia. Organizowane wydarzenie to także forma docenienia ich wysiłku i zaangażowania w sprawy polskiej wsi i jej rozwoju nie tylko gospodarczego ale przede wszystkim kulturowego i społecznego” – mówi Wicemarszałek województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski 

„Starosta Kaliski Krzysztof Nosal , Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy, Przewodniczącego Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz , Zarządu Powiatu Kaliskiego oraz Radni Powiatu Kaliskiego, przekazują wszystkim Sołtysom, a w szczególności z terenu powiatu kaliskiego, najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Sołtysa. Dziękujemy i kierujemy wielkie słowa uznania za Waszą pracę na rzecz społeczności lokalnej. Życzymy Wam, żeby ta praca była dla Was źródłem satysfakcji i dumy. Niechaj towarzyszy jej społeczne uznanie. Życzymy Wam spokoju, zdrowia i wiele radości dzielonej z najbliższymi osobami. Drodzy Sołtysi – Wszystkiego Najlepszego!” – czytamy w komunikacie na stronie starostwa.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 12 marca o godz. 12.00 w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu uroczystą Mszą Świętą w intencji wielkopolskich sołtysów pod przewodnictwem ks. Bpa Damiana Bryla Ordynariusza Diecezji Kaliskiej, Po mszy uczestnicy złożą kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawła II. Następnie obchody dnia sołtysa przeniosą się do hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Stawiszynie, gdzie rozstrzygnięty zostanie etap wojewódzki konkursu „Fundusz Sołecki – najlepsza inicjatywa”  organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. 

Źródło: Starostwo Powiatowe; Fot.: arch.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze