baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Wielkopolscy zwycięzcy XXV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

Najlepsze drużyny ze szkół ponadpodstawowych z Wielkopolski zmierzyły się w Finale Wojewódzkim XXV Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Patronat nad wydarzeniem objął Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka.

26 maja 2026 roku do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu zjechały najlepsze drużyny z całej Wielkopolski. To tam odbywał się turniej, w którym o zwycięstwo walczyło 15 zespołów. Trzyosobowe drużyny, wyłonione w eliminacjach powiatowych brało udział w kilku konkurencjach. Młodzież sprawdzała swoje umiejętności w testach wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Rywalizacja odbywała się również w konkurencjach praktycznych – przygotowanie pojazdu, jazda sprawnościowa samochodem oraz motorowerem, pierwsza pomoc przedmedyczna.

I miejsce oraz Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu. To oni będą reprezentować nasze województwo w Turnieju Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 13 – 14 czerwca 2023 roku w Poznaniu.
II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie.
III miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych

W eliminacjach indywidulanych I miejsce zajął Wiktor Urbański z Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu.

źródło: KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze