Wielkopolska Dolina Wodorowa coraz bliżej?

Prezydent Krystian Kinastowski, Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz przedstawiciele wielkopolskich środowisk samorządowych, biznesowych i naukowych podpisali dzisiaj deklarację o woli powołania Wielkopolskiej Doliny Wodorowej.

Wielkopolska Dolina Wodorowa pozwoli na wykorzystanie potencjału społeczno-gospodarczego, naukowego oraz zasobów środowiska przyrodniczego regionu w dążeniu do aktywnego włączenia się w światowy łańcuch dostaw i wartości gospodarki opartej na wodorze, z rodzimymi rozwiązaniami technologicznymi, wzmacniając pozycję konkurencyjną Polski. Wielkopolska jako jeden z pierwszych regionów w kraju podjęła starania w obszarze budowy ekosystemu wodorowego. W Strategii rozwoju województwa wielkopolskiego do 2030 roku uznaje się wagę rozwoju gospodarki zeroemisyjnej opartej właśnie na tym paliwie.Sygnatariusze deklaracji zgodzili się, że Wielkopolska Dolina Wodorowa to takie działania jak m.in. zwiększanie dostępności tego paliwa, rozwijanie technologii jego przetwarzania oraz tworzenie sieci magazynowania i dystrybucji, kreowanie możliwości inwestycyjnych, prowadzenie badań naukowych i wspieranie wykorzystania produktów wpisujących się w ekosystem wodorowy.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze