Wielkopolska Izba Rolnicza będzie współpracować ze szkołami z powiatu

Odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej WIR w Kaliszu, podczas którego Wielkopolska Izba Rolnicza reprezentowana przez Członka Zarządu Jana Paulińskiego podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku oraz Zespołem Szkół nr1 w Liskowie.

Celem porozumienia jest podniesienia jakości kształcenia zawodowego, nabycie umiejętności przydatnych na rynku pracy oraz przygotowanie absolwentów do podjęcia zatrudnienia poprzez wspólne inicjatywy uwzględniające oczekiwania, wymagania i możliwości każdej ze stron. Współpraca będzie realizowana w szczególności poprzez:

  • współuczestnictwo w pozyskiwaniu partnerów do realizacji praktycznej nauki zawodu poprzez zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe,
  • pomoc w przygotowaniu uczniów do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, konkursów, olimpiad przedmiotowych,
  • udział uczniów organizowanych przez strony kursach, szkoleniach, konferencjach, warsztatach, akademiach, dniach otwartych lub innych uroczystościach, d) pozyskiwanie partnerów organizujących staże zawodowe dla uczniów.
Z podpisania porozumienia zadowolenia nie krył Mieczysław Łuczak, członek zarządu Powiatu Kaliskiego i przewodniczący Rady Powiatowej WIR w Kaliszu.: “Szkół tego typu w skali kraju ubywa, co wiąże się z zachodzącymi przemianami społecznymi. My jako powiat kaliski jesteśmy ewenementem. Mamy dwa Zespoły Szkół bardzo dobrze działające, a nabory z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jesteśmy dumni, że na terenie powiatu mamy tak prężnie działające szkoły, które kształcą przyszłych rolników, ogrodników i sadowników. I to kształcą bardzo dobrze, o czym świadczą laury i wyróżnienia uzyskiwane przez uczniów na wszelkich konkursach i olimpiadach w skali kraju. W związku z tym chcemy formalnie podpisać porozumienie między samorządem rolniczym, a obiema placówkami. Głównym celem jest nieustanne podnoszenie jakości kształcenia i wzajemne promowanie” – mówił Mieczysław Łuczak, Przewodniczący Rady Powiatowej WIR w Kaliszu.
 
Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter